середа, 14 лютого, 2018, 6:00 Події
«Вагнерівці» це червона лінія для Росії, – експерт

Наразі інформація про кількість жертв дуже різноманітна. Очевидно, що мова йде принаймні про десятки загиблих, відомі прізвища трьох-чотирьох з них. Немає жодних підтверджених даних про те, чи були там російські військовослужбовці зі спецназу. Та сьогодні це точно найбільша одномоментна втрата ПВК Вагнера.

Американці заявили, що попереджали росіян про напад, і ті запевнили, що їх там немає. Ми достеменно не знаємо, що серед загиблих – військовослужбовці чи громадяни Росії. І це не так важливо. Головне, що в черговий раз Москва намагалася розіграти свій трюк «іхтамнет», – про це на сторінках «Нового времени» пише співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Американці, можливо, навіть і здогадувались про це, та заручились підтвердженням Росії і тим самим убезпечили себе від якихось претензій та дій у відповідь.

Тож Росія знала про цей удар і була попереджена.

Наразі інформація про кількість жертв дуже різноманітна. Очевидно, що мова йде принаймні про десятки загиблих, відомі прізвища трьох-чотирьох з них. Немає жодних підтверджених даних про те, чи були там російські військовослужбовці зі спецназу. Та сьогодні це точно найбільша одномоментна втрата ЧВК Вагнера.

Поки що Росія застосовує традиційні відмовки. Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував, що Кремлю нічого невідомо – звертайтеся до Міноборони. Мабуть, вони таки розраховують, що витоку інформації про загиблих військовослужбовців не буде. Це така випробувана тактика – заперечувати, заперечувати, заперечувати.

Цей епізод вплине на загальний перебіг війни в Сирії. До того ж, одночасно відбувається активація і зміна характеру бойових дій. Насамперед, через участь Ізраїлю та Туреччини.

Та на фоні всіх цих дій випадок з ПВК Вагнера – дуже неординарний. І це вдруге, коли США дійсно провели червону лінію для росіян. Будемо спостерігати, як реагуватиме Кремль. Відповідь необов’язково дадуть в тому ж місці.

Та можуть і зробити вигляд, що нічого страшного не сталось. Так вже було: удар крилатих ракет по сирійській авіабазі, російсько-турецький інцидент зі збиттям СУ-24. Тоді погрози та заяви російського керівництва – це була більш ніж неадекватна відповідь.

Наразі динаміка російсько-американських стосунків негативна. І цей епізод навряд чи призведе до покращення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 23:39 :22