середа, 14 лютого, 2018, 16:21 Політика
Українці у тюрмах РФ не виживуть без підтримки, – голова БФ «Родичі бранців Кремля»
Зустріч із координатором ГО «Об’єднання родичів бранців Кремля», директором Благодійного фонду «Родичі бранців Кремля» Ігорем Грибом. Фото: ZIK
Зустріч із координатором ГО «Об’єднання родичів бранців Кремля», директором Благодійного фонду «Родичі бранців Кремля» Ігорем Грибом. Фото: ZIK

На цей час 66 українців є політичними бранцями Кремля, яким шиють статті, пов’язані з тероризмом і з іншими злочинами проти РФ. Їхнім родинам в Україні потрібна і моральна, і матеріальна підтримка.

Про це йшлося на зустрічі з координатором ГО «Об’єднання родичів бранців Кремля», директором Благодійного фонду «Родичі бранців Кремля» Ігорем Грибом, яка відбулася 14 лютого у Львові в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору».

Ігор Гриб зазначив, що чисельність людей, яких тримає бранцями Російська Федерація, росте. Також розширюється їх географія – якщо спочатку це були переважно українські громадяни з окупованого Криму, то тепер їх більшає з інших регіонів.

Він наголосив, що для цих людей і для їхніх сімей важлива будь-яка підтримка – як символічна у вигляді листів, так і конкретна матеріальна допомога.

«По-перше, потрібен адвокат, а ним може бути лише громадянин Російської Федерації. Крім того, не який-небудь, а який має допуск до державної таємниці. Звичайно, послуги такого адвоката коштують недешево. В цьому році є плюс, що наш МЗС уже може надавати допомогу в юридичному плані з адвокатами на території РФ. Але в нас багато громадян, яких переслідують на території тимчасово окупованого Криму. А це є українська територія і там МЗС не може свої кошти використовувати», – зазначив Ігор Гриб.

Також він наголосив, що без продуктової підтримки українські бранці в російських тюрмах просто не виживуть.

«Усі наші громадяни, які сидять по тюрмах, там худнуть, скидають по 20 кг. І всі в один голос кажуть: якщо не буде підтримки з волі, так званого «підігріву», вижити там неможливо. У місяць дозволяють передавати 30 кг продуктів», – розповів він.

БФ «Родичі політв’язнів Кремля» був зареєстрований наприкінці минулого року для допомоги родинам українців, яких утримують у російських в’язницях.

Як повідомила народний депутат Ірина Подоляк, у державному бюджеті на 2018 рік передбачено 96 млн грн на підтримку родин тих українців, які зазнають репресій у Росії. Однак законодавчо статус цих людей досі невизначений. Відповідний законопроект у Верховній Раді зареєстрував нардеп Мустафа Найєм, але на розгляд депутатів його не виносили. А доки немає закон, доти, відповідно, немає механізму, як розподілити кошти.

«Завдання політиків цей процес пришвидшити. Але на людському рівні родинам заручників Кремля також потрібна підтримка», – зазначила Подоляк.

Також вона повідомила, що у Львові виникла ідея розпочати серію благодійних заходів, щоб скерувати кошти на підтримку родин політв’язнів.

Окрім музею «Територія терору» під час сьогоднішньої зустрічі одразу кілька закладів культури заявили про готовність долучитися до цієї кампанії. Це, зокрема, ляльковий театр, культурно-мистецький центр «Супутник», офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

Львівський органний зал 7 і 10 березня проведе концерти, на яких долучиться до збору коштів, а у театрі ім. Лесі України анонсували на 31 березня благодійну виставу «Любов», всі вилучені кошти від якої будуть спрямовані до благодійного фонду.

Довідка.

ГО «Обєднання родичів бранців Кремля» обєднує родичів українських громадян, які знаходяться в тюрмах та слідчих ізоляторах Росії та тимчасово окупованого Криму з надуманих «політичних» статей.

Підтримати ініціативу:

БО БФ «Родичі політвязнів Кремля»

Код за ЄДРПОУ 41757119

МФО 322669

ТВБВ № 10026/045 філії – Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк»

ГРИВНЯ

Рахунок № 26006300032429/980

ДОЛАР

Рахунок № 26006300032429/840

ЄВРО

Рахунок № 26006300032429/

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:17 :52