Новини » Політика 14 лютого, 2018, 15:26
У деяких польських документах Західна Україна знову стає «східною Новопольщею», – історик

Насправді весь жах ситуації з новим польсько-українським конфліктом полягає в тому, що до влади у РП прийшли люди, які використовують історію у своїх інтересах. Вони хочуть «загострити» ситуацію між Україною та Польщею.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив доктор історичних наук Станіслав Кульчицький.

«У нас з поляками одне минуле, а погляди на це минуле різні. До того ж, виникають різні думки з цього приводу навіть серед самих поляків, як і серед українців», – зазначив Станіслав Кульчицький.

Він вважає, що зараз дуже важливо, щоб молоде покоління виховувалося не на історичних «фейках», а на фактах і на правильній їх інтерпретації.

«Тому з 1992 року працює спеціальна комісія, і я маю честь бути її головою з боку України. Її завданням є перегляд підручників з історії, які видаються кожного року в обох країнах. Також ми розглядаємо рекомендації стосовно викладання історії нашої країни в польських підручниках і навпаки», – розповідає історик.

Він зауважив, що не знає, чи вдасться йому з комісією цього року поїхати в Польщу. Адже коли вони говоритимуть про Бандеру чи Хмельницького «щось не так», то можуть затриматись там на три роки (передбачене покарання за порушення нового «антибандерівського» закону Республіки Польща – ред.).

«В чому насправді жах цієї ситуації? До влади (польської – ред.) прийшли люди, які не є істориками, але використовують історію в своїх інтересах. Вони хочуть «загострити» ситуацію між Україною та Польщею. Я не знаю, як далі розгортатимуться події довкола імені Богдана Хмельницького, але в деяких документах поляки називають Західну Україну «східною Новопольщею», – заявив доктор історичних наук.

Він зазначив, що поляки завжди використовували цю географічну назву щодо західноукраїнських земель, але потім відбулась «ротація територій».

«Поляки одержали Бреслав, який став Вроцлавом, вони одержали Помор'я та багато інших земель. Натомість до складу нашої держави відійшли західноукраїнські землі. І всі ці війни, які тривали з 1918-го, коли постала сучасна Польща, і до аж до 1945-го були розв'язаними протягом тридцяти років. І раптом знову виникає така ситуація», – підкреслив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 02:12 :57