середа, 14 лютого, 2018, 19:53 Світ
США та РФ роблять усе, що можливо, аби продовжити кризу в Сирії, – експерт
ZIK
ZIK

РФ та США у Сирії діють не як опоненти, а як союзники, які брешуть і роблять усе можливе, щоб продовжити кризу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив головний редактор інтернет-порталу «Україна по-арабськи» Мохаммад Фараджаллах.

Гість програми, коментуючи конфлікт у Сирії, нагадав, що сім років тому, коли ще не було ні ІДІЛ, ні «Аль Нусра», Башар Асад став комусь невигідний, і Сирію вирішили «переформатувати», проте він став на заваді, і тоді почалися перші демонстрації, повстання, потім з’явилася ІДІЛ.

Гість програми вважає, що Сирія стала жертвою угоди між наддержавами, які окреслили новий Близький Схід. Тоді було закладено кілька проблем, головна з яких була курдська. «На сьогодні вони просто платять за свої гріхи», – каже Мохаммад Фараджаллах.

Головний редактор інтернет-порталу «Україна по-арабськи» заявив, що сьогодні РФ на США дивиться не як на опонентів, а як на союзників.

«Насправді вони нам брешуть. Вони роблять усе, що можливо, щоб продовжити цю кризу», – заявив гість програми.

Мохаммад Фараджаллах наголосив, що криза залишатиметься до того часу, допоки вона цікава, а у ній зацікавлені багато країн. Гість програми зауважив, що ніхто не заперечує те, що Башар Асад – диктатор та вбивця, проте йому не пощастило з тим, що він став наступником режиму, який передав йому його батько.

Коли Башар Асад прийшов до влади, продовжив Мохаммад Фараджаллах, він намагався впровадити зміни, але «стара гвардія» йому завадила. Саме через недалекоглядність, вважає гість програми, Асад не міг передбачити наслідки кризи, тому й звернувся до Путіна.

«Але з кінця минулого року, я чомусь думаю, що Асад перестав бути союзником, а став заручником», – вважає Мохаммад Фараджаллах.

Нагадаємо, директор Національної розвідки США Ден Коутс вважає, що семирічний опір сирійської опозиції не здатен повалити режим президента Башара Асада, проте у повстанців, ймовірно, залишились ресурси на підтримку конфлікту, принаймні, наступного року.

На думку Коутса, Москва не зможе змусити Асада погодитись на політичне врегулювання, що може послабити його позиції; і хоч Асад може піти на перемовини, значних поступок опозиції не буде.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 13:04 :18