середа, 14 лютого, 2018, 22:30 Економіка
США дали $250 мільйонів гарантій на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі

Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC) і український НАЕК «Енергоатом» підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму $250 млн щодо будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Урочиста церемонія відбулася в середу у Вашингтоні, – повідомляє Укрінформ.

Результат пошуку зображень за запитом "Чорнобиль фото"

«Це дало змогу зменшити ставку кредитування для України, а інвесторам з американського фондового ринку дало гарантії, що вони протягом тривалого 20-річного періоду матимуть можливість не тільки повернути свої кошти, але й стабільно отримувати прибуток», – прокоментував Укрінформу підписання угоди президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не витрачатиме сотні мільйонів доларів щорічно на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію. Крім того, за словами Недашковського, Україна продовжує тісну співпрацю з американськими компаніями, й за підтримки Міністерства енергетики США досягла суттєвих успіхів також на інших напрямах у енергетичній сфері.

У цьому зв’язку президент OPIC Рей Вешборн заявив, що американська сторона зацікавлена в тому, щоб Україна набула фактичної незалежності в енергосфері. «Для Сполучених Штатів приємно допомагати Україні досягти енергетичної незалежності, забезпечуючи можливості для зберігання використаного ядерного палива в країні», – наголосив Вешборн. Він додав, що відтепер забезпечені фінансові гарантії для будівництва заводу в Україні, який зберігатиме відпрацьоване паливо з трьох українських електростанцій.

Посол України в США Валерій Чалий, зі свого боку, наголосив, що допомога з боку американського уряду та будівництво заводу дає нові можливості для розвитку співпраці зі Сполученими Штатами.

«Це величезний внесок у нашу енергетичну безпеку, дуже серйозний внесок у наше стратегічне партнерство. Крім того, ми отримуємо для людей, які проживають у непростих умовах в Чорнобильській зоні робочі місця, отримуємо додаткові ресурси для відновлення екології і багато чого іншого в результаті реалізації цього проекту», – зауважив український дипломат.

Він підкреслив, що OPIC приймає рішення щодо страхування тільки після серйозної екологічної й фінансової експертизи. «Це означає наявність довіри до того, що ці кошти будуть відповідним чином працювати далі», – наголосив посол України в США.

Відповідно до підписаної угоди, Bank of America/Merrill Lynch організував розміщення облігацій з фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення 250 млн дол. під зобов’язання страхування ризиків з боку OPIC. Крім того, український «Енергоатом» отримає 20-річний кредит на відповідну суму.

Нагадаємо, НАЕК «Енергоатом» спільно з американською компанією Holtec International розпочали будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в листопаді 2017 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:24 :17