середа, 14 лютого, 2018, 15:53 Політика
Розенко поїде з візитом до Польщі «знімати напругу»
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

16 лютого планується візит української делегації на чолі з віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком до Польщі.

Про це повідомляється на «Урядовому порталі».

«Виконуючи домовленості Президента України з Президентом Польщі, 16 лютого я планую відвідати Варшаву і зустрітися зі своїм польським колегою Пйотром Глінським», – сказав сьогодні журналістам після засідання Уряду Павло Розенко.

«Зараз нам надзвичайно важливо зняти ту напругу в українсько-польських відносинах, яка останнім часом, у тому числі штучно, накручується різними політичним силами, зокрема і зовнішніми чинниками. Тому основна місія – розпочати діалог з польською стороною на цю тему. З іншого боку, безумовно, ми не можемо не реагувати на останні події, зокрема стосовно ухвалення змін до Закону Про інститут національної пам’яті Польщі. Керуючись позицією Президента України, Верховної Ради України та Уряду України, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення по цьому закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Читайте також: Про цензуру історичної пам’яті від польки з українсько-єврейським корінням

«І це питання не лише політики чи історії. Мова йде про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, їх переслідування за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми будемо захищати права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави», – підкреслив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр зауважив, що українська сторона готова до обговорення широкого кола питань. «Ми сподіваємось, що і польська сторона виявить своє бажання до врегулювання усіх суперечливих моментів», – додав він.

Читайте також: У деяких польських документах Західна Україна знову стає «східною Новопольщею», – історик

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 23:35 :28