Новини » Політика

Родичі бранців Кремля: Україні потрібен уповноважений з питань звільнення політв’язнів

Родичі українців, яких незаконно утримують у тюрмах Росії, вважають необхідним створити в Україні інститут уповноваженого з питань звільнення політв’язнів.

Про це у Львові в коментарі журналістам заявив координатор ГО «Об’єднання родичів бранців Кремля», директор Благодійного фонду «Родичі бранців Кремля» Ігор Гриб, передає кореспондент ІА ZIK.

Він зазначив, що в багатьох українських високопосадовців немає розуміння різниці між заручниками в ОРДЛО і політв’язнями, яких тримають у тюрмах Росії й окупованого Криму.

«Але це дві зовсім різні категорії людей. А високопосадовці думають, що є мінський майданчик і там про все домовляться і всіх обміняють. А там про наших політв’язнів немає розмови. Про них ніде немає розмови», – констатував Ігор Гриб.

«Тому ми неодноразово вже зверталися до Президента України, щоб він нас прийняв, вислухав родичів політв’язнів і щоб добитися створення інституту уповноваженого з питань звільнення політичних бранців Кремля. Бо поки цього не буде зроблено, не буде стратегії у держави і не буде позитивного результату. А кожен день, проведений за ґратами, для наших громадян може бути останнім», – наголосив він.

Нагадаємо, на цей час 66 українців є політичними бранцями Кремля, яким шиють статті, пов’язані з тероризмом і з іншими злочинами проти РФ. Їхнім родинам в Україні потрібна і моральна, і матеріальна підтримка. Про це йшлося на зустрічі з координатором ГО «Об’єднання родичів бранців Кремля», директором Благодійного фонду «Родичі бранців Кремля» Ігорем Грибом, яка відбулася 14 лютого у Львові в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору».

Loading...