Новини » Світ 14 лютого, 2018, 10:59
Президент Сербії не збирається вибачатися за минулі націоналістичні заяви
Президент Сербії Александар Вучич під час візиту до Хорватії. Фото: balkaneu.com
Президент Сербії Александар Вучич під час візиту до Хорватії. Фото: balkaneu.com

Під час візиту до Хорватії президент Сербії заявив, що не буде вибачатись за свої націоналістичні висловлювання та політику минулого.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Balkaneu.com.

«У мене була хороша розмова з президентом (Хорватії, – Ред.), і я запросив її відвідати з візитом Республіку Сербію. Президент (Колінда Грабар-Кітарович, – Ред.) повинна побачити, як хорвати живуть в Сербії; ми також обговорили, як ми можемо допомогти їм тут (сербам в Хорватії)», – заявив він.

За його словами, він не буде вибачатися за свої націоналістичні висловлювання та політику Сербії щодо Хорватії минулого. «Такого приниження» з його сторони можна «ніколи не чекати».

На його думку, сербська та хорватська інтерпретація війни 1991-1995 років є «абсолютно різними».

«Після останньої ескалації словесної війни (між Сербією та Хорватією), я вирішила зупинити її та запросити пана Вучича із візитом якомога швидше. Я дякую йому за те, що він прийняв запрошення. На жаль, відносини між Хорватією і Сербією обтяжені минулим. Ми не обговорювали минуле. Але цей тягар минулого не дозволяє назвати дружніми відносини між двома державами», – заявила Грабар-Кітарович за підсумками зустрічі із сербським президентом.

Нагадаємо, 12 лютого понад тисяча людей вийшли на протест у Загребі, щоб показати свою незгоду з візитом президента Сербії Александара Вучича до Хорватії.

Президент Сербії Александар Вучич 12-13 лютого перебував у Хорватії з дводенним візитом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 22:44 :42