середа, 14 лютого, 2018, 17:49 Світ
Польський політолог пропонує змінити «гротескні положення» «антибандерівського закону»

Відомий польський політолог, професор університету в Лодзі Пшемислав Журавський вель Ґраєвський назвав положення закону про Інститут національної пам’яті Польщі, що вводять відповідальність за пропагування ідеології українських націоналістів (так званий антибандерівський закон), гротескними і запропонував їх змінити.

Про це він повідомив в ефірі Radio Wnet.

Зокрема, характеризуючи внесені зміни до Закону про Інститут національної пам’яті Польщі, науковець розкритикував їх за численні помилки, а частину, що стосується українського питання, назвав «гротескною».

«Особливо стосовно українського питання у цьому законі ми маємо гротескне положення про відповідальність за колаборацію з ІІІ Рейхом у 1925-1950 роках. Однак, ця держава існувала тільки в 1933-45 роках», – зауважив він.

«Ці зміни (внесені в закон про ІНП – ред.) підривають правовий порядок міжвоєнної Польщі, бо містять абсурдні твердження про злочин геноциду в 1925-39 роках, тобто за часів існування польської держави. Я не знаю, чи комусь відомо про якийсь злочин геноциду скоєний на території Польщі у цей період… З погляду історії це просто гротескні зміни», – підкреслив науковець.

Нагадаємо, 26 січня тижня польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено також кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Згодом, цей документ без поправок погодив і Сенат Польщі.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сеймом закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

В ОБСЄ чекали вето від президента Польщі щодо «бандерівського закону», тоді як Росія привітала «заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Верховна Рада України 6 лютого ухвалила постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща цього закону.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:23 :56