Новини » Політика 14 лютого, 2018, 13:34
Нам потрібна Польща більше, аніж ми їй, – Верещук
ZIK
ZIK

На початку українсько-російського конфлікту ми запевняли, що стримуємо агресора, який прагне захопити Європу. Та зараз ця теза «застаріла». Тому багато партнерів ставляться до України вже не так прихильно, як два роки тому.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Ми для Польщі не є важливими. Водночас, нам ця країна як партнер потрібна.  Нас нема в ініціативі «Тримор'я», в альянсі Балто-Чорноморських націй. Польща доводить, що може спокійно існувати без нас», – каже гостя студії.

У 2014-2015 роках Україна мала з десяток сильних меседжів для Європи на тему російської агресії, вважає експерт.

«Ми були опорою для Європи, яка оберігала мирне небо і стримувала Росію. Україна обіцяла, що без неї усе впаде. Перших два роки це діяло. Навіть у 2015 партія «ПІС» нас підтримувала. Та згодом вся політика різко змінилася», – коментує учасниця програми.

Польська правляча партія «Право і справедливість» хоче викорінити із історії своєї держави шкідливі коди пам’яті. Через це і постало непорозуміння з Україною, пояснила гостя.

«Історія з бандеризмом входить у дискурс шкідливих кодів пам’яті. Тому коли ми називаємо вулиці, мости ім’ям Бандери, то для поляків це є великою травмою. Ми ж у цій історичній постаті вбачаємо антиросійську риторику і не бачимо антипольської», – каже Ірина Верещук.

Польщу потрібно цінувати, розуміти та поважати, бо сьогодні там понад півтори мільйони українців, додає експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:51 :51