середа, 14 лютого, 2018, 9:38 Львів
На Львівщині зросли тарифи у приміських та міжміських маршрутках
Фото: forums.mashke.org
Фото: forums.mashke.org

У лютому на Львівщині перевізники збільшили тарифи на проїзд у маршрутках. У Львівській ОДА вважають підняття цін на проїзд обґрунтованим.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив керівник департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Роман Кокотайло.

«З жовтня до лютого знову збільшилася вартість паливно-мастильних матеріалів. Відбулося підвищення мінімальної заробітної плати. Це два основні чинники. Комплектуючі також збільшилися у ціні у зв’язку із підвищенням вартості іноземної валюти», – пояснив Р.Кокотайло.

З його слів, ціни на проїзд на приміських та міжміських маршрутах в області зросли в середньому на 10-13%.

«Для прикладу, Стрийський напрямок – Стрийське АТП не підняло ціни на міжміські маршрути. Аналогічно Жидачівське АТП. Натомість Стрийське АТП підняло вартість проїзду на приміських внутрішньорайонних маршрутах на близько 17%. ПП «Автошлях» на міжміських маршрутах на 12%. Радехівське АТП, Миколаївське ПТП – на 8%. Яворівське АТП – на 6% приміські маршрути.

Найбільш суттєве підняття у Дрогобицькому районі на внутрішньорайонних перевезеннях – на 19%. Тут буде проведено додатковий аналіз. Можливо, буде звернення до контролюючих органів, щоб вони перевірили економічну обґрунтованість тарифів», – додав Р.Кокотайло.

Він нагадав, що з березня 2015 року діє вільний ринок ціноутворення на маршрутних перевезеннях – ОДА не мають право встановлювати граничний тариф.

Натомість, у разі, якщо мешканці вважають тариф несправедливим, можуть скаржитися до ЛОДА або до іншого замовника перевезень – у межах району та населених пунктів, та до Антимонопольного комітету. «Ми це аналізуємо. Якщо бачимо, що зашкалює, то скеровуємо а АМКУ. Були випадки, коли перевізники неправильно застосували формулу, їм дали попередження», – додав Р.Кокотайло.

З його слів, тарифи у Львівській області є одними із найнижчих у Західній Україні. У середньому кілометр проїзду коштує близько 60-65 коп. При цьому посадовець не уточнив, чи це з ПДВ і страховим збором, чи без.

Р.Кокотайло закликав пасажирів купувати білет на автостанціях, бо тоді діє страхування, також це дозволить показати реальні фінансові доходи підприємства-перевізника.

Зазначимо, після запровадження вільного регулювання тарифів перевізники Львівщини підвищують тарифи кілька разів у рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 09:11 :31