середа, 14 лютого, 2018, 9:05 Суспільство
Лише кохання переможе корупцію: День св. Валентина очима карикатуриста
<nbsp;>

Сьогодні, 14 лютого, святкують День святого Валентина, відомий також як День закоханих. Львівський художник-карикатурист Олег Коваленко з цієї нагоди намалював нову карикатуру.

Він переконаний, що саме кохання рятує людей від багатьох проблем і допомагає долати труднощі.

«Валентин таємно вінчав закоханих, тобто займався реєстрацією актів громадського стану. Давно. Це було дуже давно. Тепер цим займаються РАГСи і церкви різних конфесій без фатальних наслідків, які спіткали добродія Валентина. Його стратили. Судячи з інформації, яка надійшла до нас з глибини віків, до страти, ймовірно, долучився тесть. Священик Валентин був закоханий у дочку тюремника. Але його все рівно стратили! Так от, вилазьте зі своїх ментальних тюрем, кохайтеся, дозволяйте кохати, бо тіко кохання може перемогти корупцію, економічні негаразди, нежить та різні нехороші хвороби», – прокоментував художник свою карикатуру.

Довідка.

День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих)щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква.

За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сімя заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й увязнили під охороною офіцера, приймачка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув у християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Але щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другийєпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи), у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 20:12 :22