середа, 14 лютого, 2018, 22:56 Політика
Лутковська: Реадмісія Саакашвілі до Польщі законна, але є питання про її виконання

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що реадмісія лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі з України до Польщі була законною, однак у неї є питання щодо того, як її виконали.

Про це Лутковська розповіла на одному з каналів, – повідомляє Українська правда.

«Реадмісія дійсно була законною. Інше питання, яким чином вона виконувалася і чи не було в цьому випадку надмірного застосування сили по відношенню до людини. Це питання, яке залишається. Залишається питання щодо транспортування, це одне з запитань, яке я поставила і перед прикордонною службою і міграційною. Є ще деякі процедурні питання, що стосуються саме реадмісії, на які я хотіла б отримати відповіді, і залишається ще одне питання – чи можна здійснювати реадмісію особи, яка сьогодні має статус обвинувачуваного», – зазначила омбудсмен.

Лутковська додала, що звернулася із запитами до Державної міграційної, прикордонної служби та інших відомств щодо процедури реадмісії Саакашвілі.

«Запити тільки відправлено, я чекаю на відповіді. Залежно від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні», – сказала вона.

Як відомо, близько 15:00 12 лютого Саакашвілі затримали у ресторані Києва.

Високопоставлені джерела «Української правди» в правоохоронних органах повідомили, що Саакашвілі можуть депортувати в одну з країн Європи.

Пізніше у Державній прикордонній службі підтвердили, що видворили лідера партії «Рух нових сил» до Польщі.

Джерело в правоохоронних органах зазначило «Українській правді», що Польща прийняла Саакашвілі за процедурою реадмісії.

«За процедурою реадмісії як порушника кордону. За рішенням судів українських, повертати не будуть», – сказав співрозмовник УП.

Пізніше Саакашвілі прилетів до Нідерландів, де планував зустрітися з родиною. Він оформив у Нідерландах посвідчення особи, що дає йому право на проживання та роботу в Євросоюзі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:30 :26