середа, 14 лютого, 2018, 17:51 Економіка
Курс гривні зміцнився завдяки збереженню сприятливої зовнішньої кон’юнктури, – НБУ
Українські гривні. Фото: Pixabay
Українські гривні. Фото: Pixabay

Несприятливі сезонні фактори на валютному ринку були витіснені більш сприятливими факторами для курсу гривні.

Про це повідомляє «Економічна правда».

«Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається в останні тижні, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників, які домінували в грудні-січні і зумовили тимчасовий девальваційний тиск на курс гривні, зайняли більш сприятливі фактори», – повідомив заступник голови Національного банку Олега Чурія.

«Під впливом цих факторів з кінця січня на міжбанківському ринку росла пропозицію валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї», – заявив Чурій.

За його словами, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, які беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні.

«З початку року обсяг гривневих ОВДП в портфелі нерезидентів зріс більш ніж в два рази – з 5,1 млрд грн до 12 млрд грн», – додав заступник голови НБУ.

Чурій зазначив, що відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні.

Високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої ​​зовнішньої кон’юнктури для металургійної галузі.

«На стан валютного ринку вплинуло поліпшення девальваційних очікувань і збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня в результаті поступового зміцнення курсу гривні», – сказав заступник голови НБУ.

Обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку виріс в січні до 257 млн ​​доларів, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року.

В НБУ наголосили, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні в 2015 році такі зміни динаміки курсу є природними для валютного ринку, якому притаманна певна сезонність.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 23:39 :07