live
Новини » Світ 356

Експерт: Конфлікт у Сирії переростає в проксі-війни

ZIK
загрузка...
загрузка...

ІДІЛ був об’єднуючим фактором, але оскільки ІДІЛ уже не становить серйозної загрози, всі згадали про старі суперечки: турки проти курдів, Іран проти США, Іран проти Ізраїлю. Проксі-війни продовжуються, і кількість загиблих буде зростати.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив співробітник ConflictIntelligenceTeam Кирило Михайлов.

Кирило Михайлов нагадав, що наприкінці минулого року аналітики писали про те, що війна у Сирії завершилась, Башар Асад переміг, і надалі всі питання вирішуватимуть на переговорах за участю РФ, Ірану та інших держав. Проте за останні кілька тижнів, наголосив гість програми, збили російський літак, над Ізраїлем – іранський безпілотник, збитий ізраїльський винищувач F-16,  збитий турецький гвинтокрил, знищено щонайменше 10 російських найманців на Євфраті.

«Чому цей конфлікт розростається? Тому що тривалий час усі сторони були так чи інакше якщо не об’єднані, то скеровані проти ІДІЛ і намагались знищити халіфат. Після того, як халіфат перестав існувати як квазі-держава, оголились всі старі протиріччя: турки проти курдів, Іран проти США, Іран проти Ізраїлю. І зараз усе це, справді, продовжує наростати, проксі-війни продовжуються і кількість загиблих буде зростати. Якогось миру досягнути цього року навряд чи можливо», – вважає Кирило Михайлов.

Гість програми для порівняння ситуації у Сирії нагадав про Тридцятилітню війну – конфлікт, у який втручалися різні держави, у кожної з яких були власні інтереси.

«У Сирії триває сьомий рік війни і кінця-краю, на жаль, не видно. ІДІЛ когось більш-менш об’єднував, але ІДІЛ уже не становить серйозної загрози у короткотерміновий період, тому всі згадали про свої старі суперечки», – каже Кирило Михайлов.

Нагадаємо, директор Національної розвідки США Ден Коутс вважає, що семирічний опір сирійської опозиції не здатен повалити режим президента БашараАсада, проте у повстанців, імовірно, залишились ресурси на підтримку конфлікту, принаймні, наступного року. На думку Коутса, Москва не зможе змусити Асада погодитись на політичне врегулювання, що може послабити його позиції; і хоч Асад може піти на перемовини, значних поступок опозиції не буде.

Loading...
Loading...
Loading...