Екс-депутат Держдуми підтвердив, що Кремль заплатив Януковичу за розгін Майдану

Віктор Янукович і Володимир Путін. Фото: radiosvoboda.org

Екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов заявив, що Росія підкупила екс-президента Віктора Януковича з метою схилити його до «правильного» політичного рішення під час подій на Майдані.

Про це він розповів під час допиту в Оболонському райсуді Києва, повідомляє «Українська Правда».

За його словами, влада Росії були не задоволена тим, що відбувається на Майдані, оскільки розуміла, що керівництву України може знадобитися допомога, щоб впоратися з ситуацією, що склалася.

«Були скарги, що українське керівництво діє непослідовно і не вживає жорстких заходів, що дозволило б уже це все закінчити (протести на Майдані – ред.)», – розповів Пономарьов.

На питання прокурора, чи підтверджує він сказане ним під час досудового допиту, що Янукович отримав від російської влади один мільярд доларів, Пономарьов не встиг відповісти, так як адвокати висловили протест.

«Сторона захисту просить суд зняти це питання, так як давно відомо, що гроші отримав не Янукович, а Україна від продажу державних облігацій. Цей фейк нинішнє українське керівництво багато років поширює через ЗМІ», – заявив адвокат Віталій Сердюк.

Після цього суд попросив прокурорів перефразувати питання.

Сторона звинувачення запитала, чи підтверджує Пономарьов своє твердження на досудовому допиті про підкуп Януковича Росією.

Адвокати знову протестували.

«Повторюю, не Янукович отримував гроші. Був договір про покупку облігацій. Захист просить зняти це питання. Адже всім відомо, що вигоду від придбання облігацій не отримують треті особи. Ми вважаємо, що питання неприпустиме», – заявив Сердюк.

Однак суд дозволив російському політикові відповісти на питання.

«Повністю підтверджую, що це був підкуп в прямому сенсі. Адвокатам треба подарувати підручник з економіки», – сказав Пономарьов.

«За інформацією, отриманою мною від інформаторів, в тому числі, віце-прем’єр Ігор Шувалов говорив, що була задача фінансово зацікавити представників «сім’ї» Януковича. Адже в Росії розуміли, що Україною керують під засобом сімейних зв’язків і інтересів», – розповів він.

Пономарьов зазначив, що так званий продаж облігацій був «класичною інсайдерською угодою», яка дозволила збагатитися старшому синові Януковича Олександру Януковичу.

Він додав, що на фондовому ринку в Росії, за його відомостями, брав участь один найбільший інвестиційний фонд «Templeton», хоча пізніше він дізнався, що було ще кілька операцій з дисконтом через інші фонди.

«У ряді країн подібні угоди є кримінально караною справою», – підсумував Пономарьов.

Він зазначив, що це було зроблено, щоб схилити екс-президента Януковича «до правильного політичного рішення».

Як відомо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Loading...