середа, 14 лютого, 2018, 0:40 Світ
Берлін пообіцяв підтримку у відновленні Іраку

Німеччина продовжить підтримку Іраку на шляху відновлення і стабілізації виділяючи на це як дипломатичний капітал, так і мільйони євро.

Про це йдеться в заяві глави МЗС ФРН Зігмара Габріеля за підсумками роботи міністерської зустрічі країн-учасниць міжнародної антитерористичної коаліції з питання відновлення Іраку, – повідомляє Укрінформ.

«Створення стабільності, забезпечення майбутнього і протидія причин еміграції залишаються центральними цілями нашої іракської політики», – йдеться в заяві, поширеній зовнішньополітичним відомством.

Міністр зазначив, що здобувши перемогу над «халіфатом», міжнародне співтовариство досягло важливої віхи в Іраку, і тепер на перший план виходять стабілізація, реконструкція та зміцнення державних інститутів. Добровільне і безпечне повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців, внутрішньоіракське примирення, особливо між Багдадом і Ербілем, і єдина, стабільна, демократична спільнота.

«Ці завдання мають пріоритет, щоб не допустити повернення терору. Німеччина продовжуватиме рухатися цим шляхом разом з Іраком», – пообіцяв член уряду.

В доповнення до міжнародної підтримки терміново необхідні приватні інвестиції, зауважив Ґабріель. Він підкреслив, що це залежить не в останню чергу від здійснення важливих політичних реформ. Важливе значення буде мати підготовка, консультування та нарощування потенціалу іракських сил безпеки. Розруха, яку ІДІЛ залишив в Мосулі або Рацці, показує, що необхідні величезні цивільні зусилля.

Тільки зі всеосяжним зовнішньополітичним підходом, який зміцнює громадянські структури, що забезпечує економічний розвиток і захищає цілісність держави як всередині країни, так і за її межами, можна буде формувати майбутнє Іраку, йдеться в заяві. Слід забезпечити, щоб робота іноземних помічників щодо стабілізації та їх допомога в галузі розвитку добре доповнювали один одного і не були розрізненими.

«Це займе багато часу, Німеччина готова до цього», – заявив глава німецького МЗС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 11:43 :31