Новини » Суспільство 14 лютого, 2018, 14:21
Бандери ніколи не буде у «пантеоні» національних героїв України, – Верещук
ZIK
ZIK

Через трактування історії Україна починає втрачати міжнародного партнера – Польщу. Попри те, що Бандера вже став символом національного руху, слід розібратися у минулому нашої країни, а вже тоді визначити, хто є для нас героями.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Політика держави має змінитися. Безумовно, Бандера став героєм для більшої частини суспільства, образом націоналізму. Політики-маніпулятори, які натягують на себе вишиванки, гордо вигукують його прізвище. Та слід зрозуміти, що ця історична постать ніколи не знайде місця в українському пантеоні героїв. Бо історія, як ми б нею не «крутили», збрехати світу не дозволить», – вважає гостя ефіру.

В українців має бути вища спільна мета, яка збереже державу, продовжує експерт.

«Нам потрібний інстинкт самозбереження. Я не вірю у нинішню державу… Ми мусимо стати розумними, розібратися в історії. Україна. А це не тільки Бандера», – підкреслила Ірина Верещук.

Директор Центру Балто-Чорноморських досліджень переконана, що сьогодні історія, крім самих істориків, нікому не потрібна.

«Я агресивно налаштована щодо цього питання, бо бачу, як ми втрачаємо зв’язки, які нам життєво необхідні. Майбутнє є складним і ризикованим. Люди, які мислять «ретроградно» нехай звернуть увагу на Російську Федерацію, де бажають повернутися до часів імперії. Там скрегіт минулого провокує збочення та шизофренію майбутнього», – зазначає гостя програми.

Ірина Верещук наголошує на російській шизофренії, де більшість суспільства справді бажає підтримувати Путіна.

«Ми дивимося на Росію і дивуємося, проте не вчимося на їхньому прикладі. Якщо хочемо не відчувати те, що переживають ті бідні побиті пропагандою люди, то мусимо себе змусити вийти із постімперського синдрому. У протилежному разі – біда, ми знищимо себе із середини», – додає директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

Читайте також: 10 маловідомих фактів про Степана Бандеру

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 21:15 :37