вівторок, 13 лютого, 2018, 14:34 Суспільство
Якби еволюційний ривок Митрополита Володимира відбувся раніше, УПЦ не залежала б від Москви, – Юраш
ZIK
ZIK

У 2007-2009 роках Українська православна церква в єдності із Московським патріархатом повністю перестала вживати риторику ненависті і конфронтації. До цієї теми вона повернулася лише після смерті Митрополита УПЦ (МП) Володимира. Адже після «еволюційного ривка» саме він почав говорити як про плюралізм у середині своєї церкви, так і про автокефалію для України, наголошуючи на природності цього процесу.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів керівник департаменту у справах релігії Міністерства культури Андрій Юраш.

«Якби Володимир Сабодан (митрополит Київський і всієї України УПЦМП, – ZIK) був молодшим і його еволюційний ривок стався трохи раніше, то сьогодні ми мали б Українську православну церкву, незалежну від Московського патріархату. Навіть, коли ми проаналізуємо заяви Митрополита Володимира за 2007 та 2009 року, то відбувався абсолютно адекватний рух до всеукраїнського порозуміння», – переконаний Юраш.

Він пригадав, що у той час Українська православна церква в єдності з Московським патріархатом повністю перестала вживати риторику ненависті і конфронтації, до якої вона повернулася після смерті Митрополита Володимира.

«Була утворена комісія і започаткований діалог із Київським патріархатом. На кількох архієрейських соборах у Москві він зробив заяви, які, я вважаю, свідчили про революційні прориви, тому до України прислали «сматрящого» із Пскова. Також Митрополит Володимир заявив про плюралізм у середині своєї церкви, про багатоджерельність бази, на якій існує Українська православна церква і – найстрашніше для Москви – про те, що автокефалія для України – це природній процес та ідея, яка не має заперечень. Цього вже Москва не могла витримати. Тому були вжиті конкретні заходи щодо нейтралізації його та багатьох інших», – наголосив Юраш. 

Тобто, за його словами, тоді відбулась ціла система заходів, щоб змінити керівництво ще при живому Митрополиті Володимиру. Зараз ж спостерігаємо «торжество цієї тенденції».

«На мій погляд, найбільш драматичним та трагічним для самої України та Української православної церкви є те, що відбувається шлях в нікуди. Бо церква не лише відмовляється від діалогу з іншими церквами, яких вважає розкольницькими, а й відривається від суспільства. Тобто, із тією більшістю, яка не хоче приймати цієї міфологеми ненависті і виключності», – додав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:02 :04