Новини » Політика

В’ятрович: Польським політикам варто займатись сьогоденням, а не історією

Володимир В'ятрович. Фото: prm.ua

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що польські політики недоречно приділяють значну увагу історії. Адже цим мають займатися історики.

Про це він заявив, коментуючи нещодавню заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, який поставив Богдана Хмельницького в один ряд із Гітлером, передає «Європейська правда».

«Мене дивує, скільки уваги польські політики приділяють оцінкам історії, тим паче, оцінкам української історії. Я думаю, що політикам варто більше займатися сьогоденням, сьогоденням своєї країни Польщі і сьогоденням польсько-українських стосунків. Переконаний, що такого роду радикальні оцінки стосовно українських діячів історії навряд чи сприятимуть нормальним польсько-українським стосункам», – сказав В’ятрович.

Він додав, що заяву Моравецького варто розглядати у контексті дискусії між Польщею та Ізраїлем стосовно участі поляків у Голокості.

«Очевидно, що таким чином прем’єр-міністр хоче показати українців як більших антисемітів, які винні у більшій кількості єврейських смертей, ніж поляки. Це досить несерйозна аргументація. Ще раз скажу – мене дивує, що в Польщі інтерпретаторами історії здебільшого є польські політики», – зазначив директор Українського інституту національної пам’яті.

В’ятрович також додав, що у цьому випадку не бачить потреби реагувати на заяву польського прем’єра.

«Такою є, на жаль, позиція очільника польського уряду. І на жаль, він не один такий... На жаль, дедалі частіше головними речниками історії в Польщі є політики найвищого рівня», – додав він.

Нагадаємо, прем’єр Польщі Матеуш Моравецький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у числі тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.Loading...