вівторок, 13 лютого, 2018, 17:23 Економіка
Укрзалізниця підвищить ціни на квитки на 10%
Швидкісний поїзд «Інтерсіті». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Швидкісний поїзд «Інтерсіті». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

У квітні в Україні зростуть ціни на квитки для пасажирів «Укрзалізниці» на 10%.

Про це повідомляє ЦТС.

«Перший етап зростання цін на квитки в поїздах на 10% ми плануємо орієнтовно з 1 квітня. Отримані кошти спрямуємо на розвиток пасажирської інфраструктури. Зараз ми закуповуємо пасажирські вагони, які виробляє національний виробник. Досить швидкими темпами здійснюється модернізація вагонів, інвестуємо в ремонт рухомого складу», – розповів директор з економіки та фінансів компанії Андрій Рязанцев.

Він додав, що додаткові гроші, отримані через підвищення тарифів, відправлять на спеціальний інвестиційний рахунок, за рахунок якого буде забезпечуватися підвищення якості пасажирських перевезень.

Рязанцев додав, що в останній раз УЗ підвищувала тарифи на пасажирські перевезення ще в 2014 році.

«З тих пір індекс споживчих цін виріс мінімум на 60-70%, в 4-6 разів збільшилася вартість комунальних та інших послуг. По всій номенклатурі товарів, які потрібні залізниці, істотно зросли ціни», – констатує він.

При цьому, підкреслює чиновник, вартість квитків на потяги все одно залишиться конкурентною у порівнянні з автобусними перевезеннями.

Відзначимо, що щорічно в УЗ кілька разів змінює ціни на квитки для пасажирів. Вартість коливається в залежності від сезону: чим більший попит на перевезення, тим вище ціна.

Зазвичай коефіцієнт підвищення/пониження ціни становить 1,02-1,1. Літні перевезення одні з найдорожчих для пасажирів, дорожче – тільки в період з 25 по 30 грудня, коли діє коефіцієнт 1,1. Найдешевші перевезення на 9 травня – в цей день на квитки надається 20-відсоткова знижка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 12:04 :39