вівторок, 13 лютого, 2018, 17:19 Економіка
Український ліс організовано крадуть зі зброєю у руках, – Держлісагентство
Фото: sockraina.com
Фото: sockraina.com

Проблема нелегальних рубок в Україні вийшла на новий рівень, відтепер ліс організовано крадуть зі зброєю у руках та тепловізорах на очах. Лісова охорона – безсила.

Про це сьогодні, 13 лютого, у Львові в Національному лісотехнічному університеті під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин заявив Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, повідомляє кореспондент ІА ZIK.

У засіданні взяли участь народні депутати України, керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства екології та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів, представники місцевих органів влади, науковці та інші.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Під час засідання обговорили проблематику реформування лісового господарства України.

Спікери наголосили, що в Україні унікальне лісове господарство. Майже 16% української землі покрита лісами, відповідно наша країна займає дев’яте місце за площею лісів у Європі, та шосте – за запасами деревини.

Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар розповів про майбутні плани реформування галузі.

«Лише 73% українських лісів є у відомстві Державного агентства, а 27% – підпорядковуються іншим міністерствам та структурам. У них не ведеться облік лісу. Дуже масштабною є проблема нелегальних рубок, яка останніми роками вийшла на новий рівень. Сьогодні ті, хто здійснюють нелегальні рубки – це не просто дядьки, які проживають у селі – це організовані люди зі зброєю у руках. Вони із приладами нічного бачення здійснюють незаконну вирубку лісів України. Ми не можемо ефективно протистояти цьому та належним чином реагувати. Адже не є добре розроблена та організована державна лісова охорона. У більшості випадків, коли вдається вилучити вирубаний ліс, то на другий день він все рівно повертається до цих людей», – сказав Володимир Бондар.

Також чиновник наголосив, що потрібне удосконалення санітарних правил у лісах України. Адже відбувається стрімке висихання ялин у Карпатах та катастрофічне висихання у Поліській зоні соснових насаджень. Понад сто тисяч гектарів лісу на Поліссі всихає, а це більше 8 мільйонів кубів лісу (щороку вирубується в Україні близько 20 млн кубів на рік).

У відомстві повідомляють, що через неналежну правову базу та відсутність фінансування, вони не можуть запобігти всім цим негараздам. Тому впродовж чотирьох місяців, агентство спільно із науковцями розробляли план виходу із кризи у лісовому господарстві.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Було розроблено шість принципів, на яких повинне базуватися лісове господарство України:

  1. Ліси не можуть бути приватизовані, надані у концесію та оренду;
  2. Потрібно організувати ринки деревини в Україні у відповідності до міжнародних стандартів та договорів;
  3. Віднести лісове господарство до пріоритетних галузей економіка;
  4. Зберегти державну структуру управління лісових господарств;
  5. Визначити складові лісового господарства;
  6. Лісове господарство є і має бути багатофункціональним.

Чи відбудуться зміни, залежить від узгоджених дій Верховної Ради та Кабміну.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка особливо підкреслив на тому, що четвертина експорту Львівщини – це експорт лісової галузі. Лише на Львівщині офіційно у лісовій галузі працює десять тисяч людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 11:44 :31