вівторок, 13 лютого, 2018, 15:38 Світ
Українсько-натовські наради не повинні блокувати, – посол США при НАТО
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Посол США при НАТО Кей Бейлі переконана, що не потрібно перешкоджати засіданням Комісії Україна-НАТО, бо це одна з дій Альянсу щодо збереження української територіальної цілісності та допомоги Україні.

Так вона прокоментувала блокування з боку Угорщини чергового засідання Комісії, яке мало б відбутися протягом зустрічей міністрів оборони НАТО 14-15 лютого, передає «Радіо Свобода».

«Ми сподіваємося, що Угорщина й Україна дотримуватимуться правил, передбачених міжнародним правом, та дійдуть якогось спільного рішення, яке буде в їхніх інтересах. Неспроможності проведення нарад між НАТО й Україною не повинно бути, адже вони є важливою частиною натовських зусиль для збереження кордонів України, сподіваємося допомогти їй отримати стабільну владу та зменшення впливу російського вторгнення», – заявила в штаб-квартирі НАТО американський посол.

Вона додала, що США повністю підтримують зустрічі України та НАТО як на рівні голів держав та урядів, так і на рівні міністрів.

Нагадаємо, 12 лютого голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи заплановане на 14-15 лютого засідання НАТО на рівні міністрів оборони, заявив, що його країна і далі ветує участь України у цьому заході і що через це генеральний секретар цієї організації вже повідомив учасникам про неможливість проведення такої зустрічі.

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв’язку з новим українським законом про освіту, який набрав чинності 28 вересня минулого року. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.

Зокрема, офіційний Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Угорщина водночас заявляє, що готова до консультацій, але не може погодитися з ситуацією, коли «закон значно скоротив права нацменшин» і вдаватиметься до подальших дипломатичних кроків, поки закарпатські угорці не вкажуть на те, що ситуація владналася.

Київ ці звинувачення відкидає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:37 :35