Новини » Політика 13 лютого, 2018, 14:47
Столтенберг: Венеціанська комісія може допомогти Україні й Угорщині у питанні мови освіти
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

Рішення щодо залагодження конфлікту між Україною і Угорщиною стосовно мовної статті закону про освіту, можливо, міститься у висновках Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Я вітаю рекомендації Венеціанської комісії, закликаю Україну уважніше ознайомитися з цими рекомендаціями, тому що там є можливе рішення щодо цієї проблеми між Україною і Угорщиною», – сказав Є.Столтенберг на прес-конференції у вівторок у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

Генсек НАТО зазначив, що закликав президентів обох країн знайти вирішення цієї проблеми. «Йдеться про те, як забезпечити баланс між правом здобувати освіту національною мовою, але при цьому вивчати свою мову», – сказав він.

Водночас Є.Столтенберг наголосив, що НАТО продовжує співпрацювати з Україною і надавати підтримку. «Ми продовжуємо тісну співпрацю, підтримуємо територіальну цілісність, надаємо і практичну, і політичну підтримку Україні... ми продовжимо працювати з Україною», – сказав генсек.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», який передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні, який начебто порушує права нацменшин. Міністерства закордонних справ цих країн вступили з критикою мовних положень прийнятого Верховною Радою України закону «Про освіту».

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич з приводу заяв угорського уряду про блокування зближення України з ЄС через новий закон про освіту пояснювала, що закон не виключає вивчення угорської мови.

Угорщина заблокувала проведення засідання Комісії Україна-НАТО в грудні 2017 року та кілька зустрічей міністра оборони України Степана Полторака під час засідання міністрів оборони країн НАТО 14-15 лютого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 19:45 :44