вівторок, 13 лютого, 2018, 14:10 Політика
Саакашвілі може виграти справу про позбавлення громадянства у європейських судах, – експерт
ZIK
ZIK

Згідно із міжнародною конвенцією Організації Об‘єднаних Націй про зменшення кількості апатридів, держава не може позбавити особу громадянства, якщо у неї немає іншого.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив політичний експерт Андрій Дацюк.

«Ми взагалі вже доволі давно підписали із Європейським Союзом угоду про реадмісію. Це відбулося за часів Віктора Ющенка, до речі, за ініціативи ЄС. Таким чином Міхеїла Саакашвілі вислали, інше питання те, що тут не обійшлося без політики», – зазначив Андрій Дацюк.

Також він зауважив, що і раніше ще до історії із екс-президентом Грузії були випадки, коли спрацьовувала угода про реадмісію і країни-члени ЄС висилали в Україну незаконних мігрантів.

«Насправді, Україна є транзитною державою, через яку проходять величезні потоки нелегальних мігрантів. Я пам‘ятаю, як свого часу на житомирській трасі, менш ніж за сто кілометрів від Києва, на посту ДАІ стояв прикордонник, який відловлював нелегалів», – розповідає політичний експерт.

Причиною для цього стало те, що, згідно з угодою про реадмісію, коли людина заявляє, що потрапила на територію ЄС з території України, її можуть повернути саме до нашої держави.

«Але тут питання в іншому. Безперечно Міхеїл Саакашвілі порушив низку норм чинного законодавства України. Я не думаю, що силовий прорив кордону здійснювався у правовому полі. З іншого боку – позбавлення його громадянства суперечить міжнародній конвенції ООН про скорочення кількості апатридів», – заявив експерт.

Мовляв, згідно із цією конвенцією, держава не може позбавити громадянства людину, яка не має іншого, тобто зробити так, щоб особа стала апатридом.

«Подейкують, що у Міхеїла Саакашвілі є ледь не громадянство Нідерландів або Сполучених Штатів. Але це офіційно не доведено. Тому у цій ситуації варто виходити з факту – людина стала апатридом. На мою думку, тут Міхеїл Саакашвілі може звертатись до європейських судових інституцій, і в нього є шанси виграти цю справу», – вважає фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:12 :01