вівторок, 13 лютого, 2018, 16:18 Політика
Основна інтрига полягає у тому, як опозиція використає реадмісію Саакашвілі, – Мокан
ZIK
ZIK

Саакашвілі не становив реальної загрози Банковій, адже кількагодинні мітинги із сумнівними посилами – не той шлях, яким зміщують владу. Швидше за все, рішення про його видворення за межі країни – емоційний крок глави держави.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Василь Мокан.

На його думку, те, що акції протесту Міхеїла Саакашвілі становили реальну загрозу для Президента чи Банкової – міф.

«Рішення ж про видворення цього політика за межі країни політичний та, навіть, більше емоційний крок глави держави, ніж реальна боязнь політичного перевороту чи зміни влади», – переконаний Мокан.

Мовляв, кількагодинне віче із «досить сумнівними ідеями», яке збирається раз на тиждень, не зможе до цього призвести.

«Це не той шлях, яким зміщується влада, особливо – президентська. Парадокс полягає у тому, що бонуси від цих акцій протесту отримував не Саакашвілі, адже він позбавлений українського громадянства, тож і жодних політичних перспектив тут не мав. Основним вигодонабувачем ставала Юлія Тимошенко, яка спостерігала за цим процесом без активної участі, очевидно, не вірячи у його фінальний успіх. Також ним були соратники Саакашвілі, які системно маякували у ЗМІ, розраховуючи потрапити у парламент під брендом «Руху нових сил», – наголосив політолог. 

Експерт підкреслив: рейтинги і розвиток подій не свідчили, що Саакашвілі може нести реальну загрозу Банковій. Хоча й видворення політика матиме певний мобілізаційний ефект для його прихильників.

«До того ж, уже більше доби органи влади не надають адекватного пояснення про те, що вчора відбулося. Та все ж протест 18 лютого не набере тієї критичної маси, яка б дала можливість розгорнути активні масові протести по усіх регіонах України», – зазначив Мокан.

Тому він вважає, що зараз основна інтрига полягає у тому, як усю цю ситуацію використають основні опозиційні гравці.

«Йдеться про те, як вони скористаються інформаційним ефектом, відчуттям несправедливості і жертви щодо персони Саакашвілі. І тут найперше маю на увазі Юлію Тимошенко. Та мені здається, що зараз не бачать сценарію розгортання великих акцій протесту. Адже тут потрібно задіювати значні організаційні та фінансові ресурси, тоді як до парламентських виборів залишається ще півтора року», – підкреслив Василь Мокан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 12:33 :09