Новини » Львів

На реставрацію даху храму Святої Трійці виділили 1,5 мільйони гривень

У 2018 році на реставрацію храму Святої Трійці виділили 1,5 мільйони гривень.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Відповідні роботи розпочалися ще торік.

«Ремонтні роботи у храмі св. Трійці розпочалися торік. Виконує роботи підрядна організація ПП «Володар-Маркет». Це єдина фірма, яка наважилася провести ремонт даху цього храму. Складність робіт у тому, що роботи виконують на висоті», – розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Вона додала, що цього року продовжать реставрацію у церкві св. Миколая, церкві св. ап. Петра і Павла, церкві Параскеви П’ятниці, Вірменському соборі (стінопис), ремонтні роботи в будівлі шпиталю ім. Митрополита Андрея, на вул. Озаркевича, 4.

Цього року також розпочнуть роботи на нових об’єктах: капітально відремонтують сходи на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної). Також створять проектно-кошторисну документацію на ремонт цієї церкви. Розпочнуть ремонтні роботи у церкві св. Євхаристії (Домініканський собор, ремонт даху), ремонтно-реставраційні роботи даху костелу св. Казимира, ремонт огорожі барокових садів храму св. Юра.

Також створять проекно-кошторисну документацію на ремонт колишніх келій костелу Францисканок (вул. М. Лисенка, 45), ремонт костелу св. Миколая (вул. Грушевського, 2), ремонт фасадів храму св. Петра і Павла (вул. Театральна, 11), ремонт Успенської церкви (вул. Руська, 7) та церкви св. Іллі (вул. Дорога Кривчицька, 113).

Додамо, Церква Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа (нині церква Святої Тройці) – монастир сакраменток (бенедиктинок з Адорації Найсвятішого Сакраменту), який заснували у 1710 році. У 1718 році було зведено перший костьол Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа. Це була дерев’яна фахверкова споруда, яка проіснувала до 1743 року.

У 1744-1780 роки костел відбудували в камені за проектом відомого архітектора німецького походження Бернарда Меретина (Меретіннера). Перші два роки будівництвом керував сам Меретин. Також були зведені монастирські келії та мури. На території обителі розбили сад, який проіснував до XX століття. Сучасного, австро-німецького вигляду храм набув після перебудови 1884-1894 рр. у стилі необароко за проектом Адольфа Мінасевича та реконструкції інтер’єру 1902-1904 рр. за проектом Владислава Садловського. Під час останньої створено новий вівтар, прикрашений чотирма статуями ангелів скульптора Петра Війтовича.

У радянські часи будівлі та територію монастиря передали зооветеринарному інституту. В келіях влаштували гуртожиток та клуб, в костьолі – спортивний зал.

Реставрація комплексу монастиря сакраменток розпочалася у 1990-х рр. Викладачі зооветеринарного вишу власним коштом та на зібрані пожертви відремонтували костел Заручин Пресвятої Діви Марії та Святого Йосифа. Його було передано УГКЦ у грудні 1995 р та освячено на храм Святої Трійці.Loading...