вівторок, 13 лютого, 2018, 15:03 Політика
Адвокат Саакашвілі: Ми подаватимемо позов про скасування реадмісії
Міхеїл Саакашвілі. Фото УНІАН
Міхеїл Саакашвілі. Фото УНІАН

Поки триває слідство у кримінальному проваджені щодо Міхеїла Саакашвілі, не можна було проводити його реадмісію. Таким чином, сторона захисту політика подаватиме позов про скасування цього рішення.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив адвокат Міхеїла Саакашвілі Павло Богомазов.

«Реадмісія неможлива не тільки через кримінальну справу щодо Міхеїла Саакашвілі, а й через низку інших законодавчих причин. Існує кримінальна справа, на її час екс-президент Грузії викликався на допити та до проведення інших дій на вимогу слідчого. Тому, згідно КПК, він не має права покидати територію України», – наголосив Павло Богомазов.

Тому правоохоронні органи, які займались реадмісією Саакашвілі, на думку захисту, самі вчинили злочин, оскільки примусово позбавили пана Міхеїла можливості брати участь в даному кримінально-процесуальному провадженні.

«Вчора ввечері ми нарешті отримали відео, які вже набрали близько півмільйона переглядів. На ньому чітко видно, що справді і за волосся пана екс-президента тягли, і застосовували грубу фізичну силу. Цим самим було порушено низку законодавчих норм, адже спочатку його мали повідомити та надати право прийти добровільно», – зазначив адвокат Міхеїла Саакашвілі.

Тому він переконаний, що це затримання колишнього очільника Одеської ОДА було порушенням як українського законодавства, так і низки міжнародних хартій, пактів та договорів.

«Ми подамо адміністративний позов про скасування всіх цих дій. Питання в тому, що державні органи, всупереч законодавству, не подали жодного документа про те, яке рішення вони насправді виконували, на підставі чого проводилась ця реадмісія. Певний час піде на те, аби адвокати отримали ці документи, або це відбудеться в судовому порядку», – підкреслив юрист.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:26 :29