вівторок, 13 лютого, 2018, 14:07 Львів
Музей Ігоря Білозіра створять на Львівщині
Фото: facebook.com/oksana.bilozir
Фото: facebook.com/oksana.bilozir

На батьківщині композитора, співака Ігоря Білозіра – у Радехові планують створити музей, в якому буде відтворено унікальний інтерактивний мистецький простір Ігоря Білозіра, потрапивши в який відвідувачі могли б поринути у його творчість, а ті, хто знав його особисто, долучитися своїми спогадами, коментарями.

Про це у Фейсбуці повідомила народний депутат України Оксана Білозір.

«Під час робочої поїздки на Львівщину, разом з виконавчим директором Фонду імені Ігоря Білозіра Юрієм Кедринським взяли участь у робочій нараді щодо створення Музею Ігоря Білозіра у місті Радехів, де він народився і починав свій творчий шлях. Досягли повного порозуміння з головою Радехівська_РДА Тарасом Калитою, головою Радехівської Районної Ради Марією Климочко, Радехівським міським головою Степаном_Коханчуком – місцева влада виділяє для музею чудове приміщення та сприятиме його облаштуванню», – повідомила Оксана Білозір.

Фото: facebook.com/oksana.bilozir
Фото: facebook.com/oksana.bilozir

Вона зазначила: «У планах – створити не типовий музей про «історію, яка завершилася», а відтворити унікальний інтерактивний мистецький простір Ігоря Білозіра, потрапивши в який відвідувачі могли б поринути у творчість Ігоря, а ті, хто знав його особисто, долучитися своїми спогадами, коментарями. Для цього планується інсталювати частину інтер’єру квартири, в якій Ігор жив у Львові, а також частину інтер’єру з його домашньої хати, де він народився. Також, у музеї буде встановлено символічний, дуже знаковий рояль Ігоря, який колись стояв у відомому George Hotel Lviv, де часто зупинялися митці, історичні постаті та непересічні особистості. На початку 80-х, коли в готелі відбувалась реставрація, цей рояль хотіли кудись вивезти, однак ми з Ігорем забрали його до себе додому. Фактично, це було на початку його творчої діяльності і на цьому роялі написані його найкращі твори. Також планується перенести камин, частину інтер’єру кухні (у нас завжди була тусовка – всі наші письменники, художники, артисти, були у нашій квартирі). У планах – екрани, на яких буде транслюватися ватрівська музика, фільми-концерти та хроніко-документальні фільми, а також зручна зала для проведення заходів і тематичних уроків патріотичного виховання».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 23:34 :42