вівторок, 13 лютого, 2018, 14:49 Політика
Між Нідерландами та Грузією влада обрала «середній» варіант, куди видворити Саакашвілі, – політолог
ZIK
ZIK

У Банкової було три варіанти, щоб видворити Міхеїла Саакашвілі із території України – його поїздка до сім‘ї у Нідерланди, реадмісія в Польщу, або ж екстрадиція в Грузію. Влада обрала «середній» варіант, який не став ані найгіршим, ані найкращим для самого політика.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Василь Мокан.

«Історія із видворенням Міхеїла Саакашвілі доволі заплутана. Незрозуміло, хто правий, а хто – ні. Тут насправді є доволі багато правових аспектів – і порушень прав людини, і порушень законодавства. Тому зараз неможливо сказати однозначно, що винен Саакашвілі або ж ті, хто видворили його з України», – вважає Василь Мокан.

На його думку, насправді у цій історії є очевидні факти порушень і з боку членів команди Саакашвілі, початком яких став прорив українського кордону, але цьому передували «сумнівні» надання йому громадянства та його позбавлення.

«Те, що захист Міхеїла Саакашвілі буде оскаржувати видворення його з України, навіть у рамках реадмісії, це однозначно. А те, що розгляди цих справ відбуватимуться у столичних судах, свідчать, що перед тим, як звертатись у міжнародні судові інституції, потрібно пройти вітчизняні суди», – зазначив політолог.

Він вважає, що захист політика робитиме акцент на тому, що судові процеси, які стосувалися позбавлення громадянства екс-президента Грузії або надання йому додаткового захисту, ще не завершилися.

«Очевидно, буде оскаржуватися процедура видворення Саакашвілі із застосуванням сили. Я хочу звернути увагу, що вчора усі спікери, які прямо чи опосередковано пов‘язані із Банковою, висловлювали тезу, ніби Міхеїл Саакашвілі має дякувати за гуманність, адже його вислали в Польщу, а не в Грузію», – зауважив експерт.

За його словами, очевидно, що ті, хто про це говорить, вже знали наперед, що Україна втретє відмовить Грузії у екстрадиції Міхеїла Саакашвілі, посилаючись на політичність цих процесів.

«Для мене це є сигналом, що у владній команді розглядали сценарій, як саме позбавлятися колишнього очільника Одеської облдержадміністрації. Вирішили зупинитись на такому «середньому» варіанті, адже найпростішим, таким «полюбовним» був би його виїзд у Нідерланди до сім‘ї», – каже фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 10:17 :35