Мінські угоди можуть «заморозити» конфлікт на Донбасі, – екс-депутат Держдуми РФ

Фото: radiosvoboda.org

На цей час лише реалізація Мінських угод може стати єдиним фактором, який здатний привести до замороження російсько-українського конфлікту на Донбасі.

Про це в понеділок, 12 лютого, заявив колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов під час експертної дискусії «Конфлікт на Донбасі у 2018 році: заморозити не можна врегулювати».

«З приводу замороженого конфлікту – якщо ми подивимось на велику статистику різноманітних військових конфліктів у світі, то ми побачимо, що практично жодної передумови для того, щоб війна на сході України перетворилась на заморожений конфлікт, у нас немає. Немає етнічної різниці між окупованою територією і рештою України, немає релігійної різниці, немає мовної різниці, немає чіткого кордону, немає нічого того, що б відділяло цю територію від іншої території країни. […] Єдине, що викликає тривогу, – це Мінські угоди», – висловив занепокоєння І.Пономарьов. 

Екс-депутат Держдуми уточнив, що головним чинником загрози для України в Мінських угодах є проведення виборів, які б сформували легітимні органи влади псевдореспублік, що, своєю чергою, дасть можливість відокремити цю територію від усієї іншої країни.

Разом із тим, російський політик відзначає й позитивну роль мирних угод, підписаних в Білорусі. Вони дали змогу зупинити гарячу кровопролитну фазу війни.

«Те, що зараз відбувається з миротворцями, – дійсно спосіб відійти від того, що було закладено в Мінських домовленостях. Воно не суперечить їм, але, тим не менш, дозволить фазу, пов’язану з політичними виборами, відкласти на невизначено далекий термін. Зате реально зіграти на роззброєння цих територій, на припинення збройного протистояння і т.д.», – підсумував Ілля Пономарьов. 

Колишній російський високопосадовець також припустив, що Росії принципово не потрібен лише Донбас, а потрібен контроль над всією Україною. Для Кремля цей регіон сьогодні нагадує «валізу без ручки: і нести тяжко, і покинути жаль». Тому політик вважає, що з того боку його ніхто утримувати довготерміново не буде, а отже, з’являється багато можливостей повернути Донбас назад, до України.

Нагадаємо, свою позицію щодо ролі Донбасу в російсько-українських взаєминах висловив також під час цього заходу директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, надзвичайний та повноважний посол України Сергій Корсунський.

Loading...