вівторок, 13 лютого, 2018, 19:20 Політика
Кулик: Після підписання закону про деокупацію, отримаємо гібридну форму правління в країні
ZIK
ZIK

Якщо Президент підпише закон про так звану деокупацію, то ми взагалі отримаємо гібридну форму правління в країні.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Кулик Віталій.

Гість програми зазначив, що коли у 2014 році Україна повернулася до парламентсько-президентської республіки, парламенту та Кабміну не додали певних повноважень.

«І таким чином, формально, у нас парламентсько-президентська республіка, але де-факто та з огляду на повноваження, а тим більше, якщо Президент підпише закон про так звану деокупацію, то ми взагалі отримаємо гібридну форму правління. Адже у певних випадках Президент матиме повноваження, які будуть виходити за рамки, прописані Конституцією», – зауважив експерт.

Більше того, як наголосив Кулик, що значна частина повноваження та формування політики сьогодні і так сконцентровані на Банковій.

«Тому ця проблема роздвоєння та дублювання функцій повноважень призводить до постійної політичної кризи та перетягування канатів з одного боку, а з іншого – втручання Адміністрації Президента у різні політичні процеси як Кабміну, так і Верховної Ради», – додає гість програми.

А от коментуючи заяву прем’єра Володимира Гройсмана, про те, що чинна виборча система є неприйнятною і потребує кардинальних змін, Віталій Кулик зазначив, що, мабуть, цю ідею Гройсман висуває із власного політичного позиціонування.

«З моєї точки зору цей виступ пана Гройсмана саме вказує на те, що зараз прем’єр вступає у певну дискусію із політичними партерами. І таким партнером може бути не обов’язково Порошенко»,– зауважив Кулик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 00:41 :33