Новини » Світ 13 лютого, 2018, 9:39
Електричні автівки на Місяці
Можливий дизайн
Можливий дизайн

SpaceX, можливо, і відправив свою першу машину на орбіту, запустивши Tesla Roadster Ілона Маска на борту Falcon Heavy, проте це не перша мандрівка автівки у космос. Ця честь належить місяцеходу НАСА, який вирушив на далеку планету під час місії Аполлон-15.

Космічне агентство відправило на Місяць три транспортні засоби разом з астронавтами місій Аполлон 15, 16 і 17. Автомобілі допомагали дослідникам пересуватися та перевозити знайдені зразки у космічні апарати.

Аполлон-15

Аполлон-15
 

Під час «Аполлона-15», який вийшов на орбіту Місяця у 1971 році, астронавти Девід Скотт та Джеймс Ірвін (Альфред Уорден залишався у командному модулі) використовували перший місяцехід для транспортування зразків каменів і ґрунтів на місячний модуль Falcon. «Автомобіль» живився від акумулятора і важив 35 кг на Місяці (210 кг на Землі).

Аполлон-16

Аполлон-16

Для «Аполлона-16» НАСА побудувало абсолютно новий транспортний засіб. Астронавти місії, що прилетіли на Місяць, Джон Янг та Чарльз Дюк, проїхали у транспортному засобі приблизно 25 км. Космонавт Кеннет Маттінглі залишався на орбіті навколо Місяця.

Аполлон-17

Аполлон-17

Третьою та останньою «автівкою» на поверхні Місяця був транспортний засіб під час місії «Аполлон-17», котрий астронавти Сернан Юджин та Гаррісон Шмітт використовували для пересування місцевістю. Рон Еванс, під час висадки двох членів екіпажу, знаходився на селеноцентричній орбіті.

НАСА довго працювало над плануванням та розробкою електромобілів, перш ніж змогло відправити їх на допомогу космонавтам. Ранні «автівки» важили 3629 кг, були 6,5 метрів завдовжки, та мали 6 коліс. Космічне агентство врешті-решт зупинилося на чотириколісній версії, яку ми знаємо сьогодні.

International Business Times

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 21:38 :07