понеділок, 12 лютого, 2018, 21:15 Політика
Володимир Огризко: Захід став об’єктом дуже продуманої стратегії Росії
ZIK
ZIK

У ситуації із Росією, насправді, йдеться не про Україну, не про Сирію, і не про Китай, а про те, що Європа в очах Росії – це ворог, якого треба швидше подолати.

Про це зауважив міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Загально стратегічна мета Росії є очевидною. Згадайте крилату фразу Путіна про те, що найбільшою трагедією 20 століття був не Голодомор з мільйонами жертв, не Перша та Друга світові війни, а розпад СРСР.

У російській сутності імперіалізм ніяк не може вилізти з їхніх кісток. Подивіться, і Британія, і Франція, і Іспанія з Португалією, та інші європейські країни були імперіями. Але де поділися ці імперії – їх вже давно немає!», – наголосив Огризко.

Відтак, констатує дипломат, європейські країни піднялися на зовсім інший рівень мислення. Натомість де Росія була, є, і хоче бути імперією. І саме в цьому головна проблема того, що зараз відбувається в Україні.

«На відміну від західної частини цивілізації, Росія – це щось окреме. До речі, вона сама себе позиціонує як окрема цивілізація, яке не схожа ні на західну, ні на східну.

Змінити Росію можна лише спільною діяльністю західного світу і України. Де Україна вступить як безпосередньо жертви російської агресії, а західний світ – як потенційний об’єкт російської агресії», – пояснив експерт.

Він зауважує, що Росія навіть не приховує, що Захід є її екзистенційним ворогом, адже вони мають абсолютно різні цінності.

«Наприклад, для Заходу права людини, свободи, право на власність – це святі речі. Чи це святі речі для Росії? Звісно, що ні. Там святим є цар, бог, імператор, князь, і йому має бути жорстке підпорядкування.

Але найбільше мене турбує те, що у Європі це ніяк не можуть зрозуміти. Адже, насправді, йдеться не про Україну, не про Сирію, і не про Китай, а про те, що Європа в очах Росії – це ворог, якого треба швидше подолати. Саме тому є чіткий курс на розвал Європейського Союзу та максимальне ослаблення НАТО», – констатував Володимир Огризко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 06:46 :23