Новини » Економіка 12 лютого, 2018, 14:21
Від економічної блокади виграли лише терористи і росіяни, – Тарута
ZIK
ZIK

Стан енергетики в Україні є задовільним, тому що наразі було витримано піки морозів. Але країна перебуває на грані можливої катастрофи. Тому що близько ста осіб взяли і зупинили у цілому роботу величезного комплексу тих підприємств на окупованій території, які давали гроші у бюджет України.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) сказав народний депутат України Сергій Тарута.

«За сьогоднішнім курсом від блокади ми втратили від двох до трьох мільярдів доларів валютної виручки. Також втратили 150 тисяч робочих місць, а це ті люди, які працювали на окупованих територіях і були об’єднані з Україною. Тому що вони працювали під українською юрисдикцією», – розповів Тарута.

За його словами, є офіційна статистика СБУ, що у 2016 році український бюджет отримав від підприємств, які працювали на окупованому Донбасі, 31 мільярд гривень. Це, власне,  те, що втратила Україна.

«Рахунки були на нашій території і податок також перераховувався в український бюджет. Ці підприємства платили воєнний збір 772 мільйона гривень. Від 1,5 до 1,7 мільярда втратили бюджети Донецької та Луганської областей. Якщо Донецька область була ще сильнішою у промисловому аспекті на тій території, яка залишилась, то Луганська область втратила від 500 до 700 мільйонів гривень. Для бюджету це катастрофічно і сьогодні дефіцит Луганської області – 177 мільйонів гривень. Ідеться про ту частину Луганської області, яку ми контролюємо. І це означає, що зарплати вчителів, лікарів, робітників дитячих садків і всіх соціальних служб  перебувають під величезною загрозою. Через те, що сто осіб взяли і заблокували це», – наголосив гість.

За його словами, від блокади виграли хіба терористи і росіяни.

«А тепер, на кого вони працювали? Я з самого початку говорив, що від блокади виграли лише терористи і росіяни. Адже відбувається 52-відсоткова закупівля вугілля з Росії. Там підняли ціни на вугілля і тут же збільшили обсяги. Тому що росіяни почали порівнювати ціни з американцями і ми отримали величезну залежність від імпортного вугілля, якого недостатньо. Бо наше давно було законтрактоване, адже ніхто не очікував, що буде блокада», – сказав він.

Нардеп також розповів, що є багато розумників, які говорять про те, що треба переходити на газові турбіни і блоки. Але так кажуть хіба дилетанти, котрі ніколи нічого спільного не мали з енергетикою.

«Для мене було дивним, коли навіть телеканали запрошували Семенченка та Соболєва і вони розповідали про те, як треба змінити ці блоки. Але це робили люди, які не мають взагалі ніякого відношення до промисловості та енергетики. Тому в результаті ми маємо зараз великі проблеми і залишається залежність від вугілля. Бо ми втратили величезний комплекс народного господарства України на тимчасово неконтрольованій території. Але важливо було, щоб його не розграбували, не розрізали на металобрухт, не зруйнували. Наприклад, лише в Алчевськ було вкладено чотири мільярди доларів», – прокоментував він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 11:19 :48