live
Новини » Економіка

Україна могла б відмовитися від кредитів МВФ, якби парламент і влада спрацювали так, як слід, – Устенко

ZIK

Якщо Україна і далі вестиме дискусії щодо своєї економіки лише в політичному ракурсі, то її показники не підніматимуться навіть до рівня 1990 року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Є малий процент вірогідності на реалізацію альтернативи кредитам МВФ, але все ж він існує. Якщо український парламент раптом зрозуміє, що країна перебуває в дуже поганій ситуації  і уся виконавча влада разом із законодавчою почне швидко ухвалювати ті закони, котрі необхідні для різкого покращення якості бізнес-клімату в країні, то країна зможе піднятися зі 135-го місця по рівню корупції, наприклад на 70-те», – сказав Устенко.

Далі, за його словами, потрібно буде зробити декілька резонансних розслідувань, щоб Міжнародний валютний фонд зрозумів, що в країні без нього робиться все можливе.

«Таким чином різко знизилися б адміністративні бар’єри для ведення бізнесу і це можливо було б зробити. Країна отримала б приплив прямих іноземних інвестицій не два з половиною чи три мільярди доларів, а десять, як це останній раз було ще у 2007 році. І тоді  можна було б відмовитися від МВФ. Питання лише у волі та розумінні, що треба щось зробити», – вважає він.

Він навів приклад Ісландії, яка за три роки закінчила чотирирічну програму співробітництва з Міжнародним валютним фондом.

«Ісландія зробила все, що від неї хотіли. Там ніхто не жалівся, що їх змушують втратити свій суверенітет і що є хтось у Вашингтоні, хто збирається з «бідних ісландців» викачати останні гроші. Вони щось робили. Тому, якщо ми збираємося вести усі дискусії в політичному аспекті, то в кінці-кінців і будемо перебувати зараз нижче рівня 1990 року на тридцять відсотків. У той час як В’єтнам, Монголія, Лаос, Кампучія набагато краще почувають себе, ніж ми», – наголосив Устенко.

  
Loading...