Новини » Київ

У Києві забудовник зводить величезний ЖК, прикриваючись реконструкцією школи

ZIK

У Києві величезний ЖК «Перспектива» зводять без належних документів – будівництво оформлене як реконструкція школи. Незважаючи на це, перша секція комплексу уже введена в експлуатацію та навіть заселена. Однак, оскільки у минулому році на земельну ділянку було накладено арешт, постачальники комунікацій можуть відмовитись від надання своїх послуг.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щонеділі о 11:30 на телеканалі ZIK).

Столичний ЖК «Перспектива» розташований поруч із зеленою зоною та річкою Десною. Комплекс розрекламований ідеально: мовляв, там і розвинена інфраструктура, великий вибір квартир із різною площею та плануванням, вигідні умови кредитування та швидке оформлення угоди. Однак, коли знімальна група «Житлоблуду» вирішила навідатись у відділ продажу, журналістів і на поріг не впустили. Воно й не дивно, адже на сайті містобудівного кадастру Києва статус «Перспективи» – «чекає рішення», а містобудівні умови не зазначені. Тобто, наразі там жодних робіт не мали б проводити. Проте, будівництво ЖК триває, а перша секція уже введена в експлуатацію і навіть заселена.

Та коли, прикинувшись звичайними покупцями, журналістам «Житлдоблуду» таки вдалось поспілкуватись із менеджерами комплексу, виявилось: клієнт у відділі продажу навіть не може ознайомитись із дозвільною документацією.

«Наші договори пропрацьовують юристи, до того ж, зараз квартири не продаються», – заявила менеджер та додала: триває реорганізація, бо змінюється забудовник. Та тільки-но цей процес завершиться, продаж знову відновлять.

«Це не може впливати на здачу помешкань в експлуатацію», – переконувала менеджер ЖК.

У свою чергу юрист Олександр Босенко наголошує: компанія, яка проводить забудову, насправді немає права зводити там житловий комплекс. Адже у листопаді 2004 року рішенням Київської міської ради Деснянській районній адміністрації було передано земельну ділянку загальною, площею понад 2 гектари, для завершення будівництва школи.

«Про житловий фонд там і не йшлося. У дозвільних та декларативних документах, які є у забудовника, фігурує лише реконструкція будівлі під будівництво ЖК», – наголосив Босенко.

Відтак, виявляється, що на території ЖК «Перспектива» розміщена недобудована школа. Тож забудовник і оформлює це будівництво, як, буцім, реконструкцію навчального закладу. Хоч і видно, що недобудована школа і величезний житловий комплекс – два різні об’єкти.

«За дитячі садки та школи відповідає департаменти будівництва та розподілу житла і містобудування та архітектури. Також цим займається і ДАБІ. Адже там великий комплекс, який повинен проходити експертизу та отримати дозвіл на будівництво. Все це давно зав’язано конкретними чиновниками, яких вони переводять з однієї організації в іншу», – наголосив архітектор Анатолій Фролов.

У 2011 році ДАБІ зареєструвала декларацію, подану замовником будівництва – ТзОВ «Глобал строй-3», про початок будівельних робіт. Йшлося про реконструкцію нежитлового будинку у багатоквартирний житловий. Документи про готовність об’єкта до експлуатації компанія отримала аж через довгих шість років. За цей час у комплексу змінився не один забудовник і лише замовник залишався той самий – «Глобал строй-3». Цікаво, що компанія, була створена лише за рік до того, як сама ж подала декларацію про початок будівельних робіт. Та й адреса її реєстрації та сама, що у «Перспективи» – вулиця Теодора Драйзера,40. Однак, там знімальна група не знайшла жодного офісу, окрім відділу продаж «Перспективи», де від камер працівники ховались, як від вогню.

Юрист Олександр Босенко наголошує: із підведенням комунікацій до ЖК можуть виникнути суттєві проблеми.

«По суті, перша секція уже введена в експлуатацію. Але у цих деклараціях на право користування замовник зазначив уже якісь держакти. Тобто, постійно відбувається внесення неправдивих даних. Якщо ж буде скасована декларація про готовність, то уже введені в експлуатацію об’єкти не можна використовувати. З цього випливає, що фірми, які поставляють комунікації, мають право відмовитись від надання цих послуг. Адже не введений в експлуатацію об’єкт не можна обслуговувати», – наголосив Босенко.

Він розповів: ухвалою Печерського райсуду, у 2017 році на земельну ділянку було накладено арешт із забороною розпорядження і користування нею.

«Тобто, фактично, зараз ніхто не може використовувати цю ділянку», – підкреслив Басенко.

Однак, один із інвесторів комплексу, який купив відразу дві квартири у «Перспективі» – у першій та другій секції комплексу – розповів: загалом помешкання непогані. Хоча й із веденням в експлуатацію справді були затримки.

«У першій секції затримали на півроку, у другій – уже майже рік. Але зараз у Києві всі забудови проблематичні. Загалом ж проблем немає. Хоча й я ще не маю гарячої води – наразі користуюсь бойлером», – розповів чоловік.

Loading...