Саакашвілі з Варшави обіцяє знайти легальний спосіб повернутися до України

ZIK

Третій президент Грузії закликав опозиційні сили в Україні об’єднатися задля того, щоб врятувати країну від диктатури.

Про це в ефірі телеканалу ZIK під час телефонного включення із Варшави заявив третій президент Грузії, колишній голова Одеської ОДА, лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі.

Політик розповів, як його зустріли поляки: в аеропорт прибули члени польського Сейму, до нього зателефонував керівник польського Міністерства внутрішніх справ. Готель, де зупинився Міхеїл Саакашвілі, взяли під охорону.

«У мене також запитали, чи до мене застосовували силу, якщо застосували силу, бо коли тиждень тому попередили українці поляків, що вони можуть мене депортувати до Польщі, поляки відповіли, що, якщо я погоджуся, якщо все буде законно, то мене будуть тут приймати. Але нічого такого не відбулося. Затримання було із застосуванням дуже грубої сили», – розповів Міхеїл Саакашвілі.

Політик наголосив, що польською стороною були вжиті всі заходи безпеки, і зауважив, який великий контраст, як його провели з України і як зустріли у Польщі.

«Звичайно, я буду повертатися до України, я знайду, як це робити. Я думаю, що зараз нам потрібно продовжувати нашу боротьбу. Як я сказав, це було не затримання, це була не депортація, це було застосування грубої сили. Вони повели себе, як … повні дикуни», – заявив Міхеїл Саакашвілі.

Що ж до свого повернення до України політик зауважив, що знайде шлях, як це зробити легально.

«Дуже мало часу залишилось цій владі. Вони – боягузи, їх не треба боятися. Їх треба усунути від влади мирним шляхом, щоби врятувати українську економіку, зменшити тарифи, щоби припинити масовий виїзд людей з України до Європи», – заявив політик.

Міхеїл Саакашвілі також повідомив, що братиме участь у підготовці маршу, запланованого на 18 лютого у Києві, він висловив сподівання, що людей збереться достатньо, і рух продовжуватиметься. Він обіцяв «на конкретному етапі» доєднатися.

Третій президент Грузії закликав опозиційні сили об’єднатися, адже, з його слів, справа не у Саакашвілі, а в тому, щоб врятувати Україну від диктатури.

Нагадаємо, сьогодні, близько 15-ї години, Міхеїла Саакашвілі затримали в одному із київських ресторанів. У Держприкордонслужбі України згодом повідомили про видворення Саакашвілі до Польщі. Прихильники політика зібралися на акцію протесту біля Адміністрації Президента України, між протестувальниками та правоохоронцями сталася сутичка.

Читайте також: Польща прийняла Саакашвілі за процедурою реадмісії

Loading...