понеділок, 12 лютого, 2018, 1:20 Спорт
Підсумки другого медального дня ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані

Серед найважливіших моментів другого дня ХХІІІ зимової Олімпіади-2018 в Пхьончхані тріумф голландського ковзаняра Свена Крамера на дистанції 5000 метрів, сенсаційний програш санкаря з Німеччини Фелікса Лоха та інше.

Свен Крамер перетинає фінішну пряму в ковзанярському спорті, встановлюючи олімпійський рекорд / sportarena.com

ВИСТУПИ УКРАЇНЦІВ: 0 МЕДАЛЕЙ

О’кей, це уже стає звичним. Від Тетяни Петрової нічого не треба було очікувати – це стало ясно ще після першої кваліфікації. Але українка спромоглася знову провалитися, таки впавши на останнє місце в могулі. Якимось дивом кваліфікувалася останньою з двома очками – на два очки і проїхала на Олімпіаді, не показавши взагалі нічого. Усе справедливо і закономірно, пише sportarena.com.

Тетяна Петрова падає під час другої кваліфікації / sportarena.com

Розчаруванням дня (якщо винести за дужки біатлоністів) став лижник Олексій Красовський. Зрозуміло, що про боротьбу за високі місця і мови йти не може, але все-таки навіть не доїхати до фінішу. Це як взагалі? Ще й в дисципліні, де раніше Красовський показував найкращі результати на чемпіонатах світу. Можна уявити, що чекає далі.

І навпаки – санкарі потішили. Випускник Львівського державного університету фізичної культури Андрій Мандзій з Тернопільщини остаточно оговтався від падіння в першій спробі та показав 19-й результат в третьому заїзді. Хороша заявка перед естафетою. Водночас львів’янин Антон Дукач пішов далі та піднявся на 23-е загальне місце. Так, йому трохи не вистачило, аби показати бажаний результат та потрапити в ТОП-20, але й 23-е місце – найкращий результат в історії виступів українських санкарів на Олімпіадах.

Якщо ж говорити про біатлон, зрештою, тут нічого нового не відбулося. Чоловіча команда підійшла неготовою до головного старту чотириріччя. Артем Прима «задихався» на останньому колі, Дмитро Підручний просто у поганій формі, Сергій Семенов своє так і не набрав, а Володимир Сємаков не вразив. Коротше кажучи, набагато гірше, ніж очікувалося. І якщо за жінок тривожно, то у чоловіків ситуація ще гірше.

Якщо Підручний з нулем програє фінам, які стріляють або в нуль, або з промахами – це абсолютний провал.

ГЕРОЙ ДНЯ – СВЕН КРАМЕР (НІДЕРЛАНДИ)

Виграти у Свена Крамера на довгих дистанціях може хіба він сам. Якщо переплутає доріжки, як це уже траплялося з ним раніше. А коли нідерландець не помиляється на рівному місці – рівних йому немає.

Свен Крамер святкує черговий успіх на 5000 метрів на Олімпіаді / sportarena.com

Дистанція 5000 метрів в Пхьончхані вкотре підтвердила цю тезу. Крамер виступав у стилі Дальмайєр – розмірено і впевнено, усвідомлюючи усю серйозність своєї переваги. Свен стартував повільно та перший кілометр програвав головним конкурентам. Але коли вони просідали – він лише додавав. Як наслідок, останні півтора кілометри Крамер змагався хіба сам з собою. І таки переміг. Свен втретє поспіль став олімпійським чемпіоном на дистанції 5000 метрів, втретє поспіль встановивши олімпійський рекорд.

ДОСЯГНЕННЯ ДНЯ – ЗОЛОТО ПЕРРІН ЛАФОНТ В МОГУЛІ

Чотири роки тому вона, тоді 15-річна дівчина, виступала в Сочі-2014, але попри крутий виступ в кваліфікації, зупинилися в першому фіналі. На своїй першій Олімпіаді Перрін Лафонт фінішувала 14-ю, хоча уже тоді вона була готова боротися за місце в десятці.

У Пхьончхан Лафонт їхала в статусі віце-чемпіонки світу в могулі чемпіонки світу в дуал могулі (дисципліна, де спортсмени змагаються між собою, на вибування). Але все одно Перрін була лише темної конячкою на фоні більш успішних американок чи канадок. Лафонт пророчили вихід в фінал, та не більше. Хоча завдяки успішності в дуал могулі, француженка виправила свій єдиний серйозний мінус – повільний час проходження дистанції.

Перрін принесла Франції перше золото Пхьончхану / sportarena.com

Упродовж фінальних раундів на Олімпіаді Лафонт виступала так, як від неї очікували, – не виділяючись з маси. Попри перемогу в кваліфікації, вона трохи загубилася серед інших, але досить вправно долала раунд за раундом. Цього і виявилося достатньо. У фіналі не всі конкурентки змогли впоратися зі снігом, тоді як Перрін не вистачило хіба хороших стрибків. Але таке рішення можна назвати свідомим – Перрін мінімізовувала ризики, аби уникнути неприємних приземлень, а також аби пришвидшити проїзд траси. Рішення було ризикованим і в інших погодних умовах могло не виправдати себе, та в Пхьончхані усе спрацювало: Лафонт виграла 0.09 бала, а вирішальними стали дві десяті виграшу за час. Француженка показала другий результат за швидкістю в фіналі, та водночас зуміла поєднати швидкість з технікою. І саме ця 19-річна дівчина, а не Мартен Фуркад, принесла Франції перше золото Пхьончхану.

СЕНСАЦІЯ ДНЯ – ПОРАЗКА ЛОХА В САННОМУ СПОРТІ

Фелікс Лох навряд зможе собі колись пояснити, що з ним трапилося у тому четвертому заїзді. Німець, який за три спроби в Пхьончхані не зробив жодної навіть мікропомилки, втратив керування над санками та двічі вдарився об стіну. Перший удар, другий удар. Кожен з цих ударів позбавляв його медалі: перший – золотої медалі, другий – медалі взагалі.

Феліс Лох шокований після втрати золота та будь-якої медалі / sportarena.com

У Пхьончхані Лох був дуже близьким до того, аби збільшити свою спадщину в рази. Він міг стати другим в історії санкарем, який виграв би три Олімпіади поспіль. До того ж – він мав стати першим, хто завоював чотири олімпійські золота в санках. Натомість – п’яте місце та розчарування усього життя. А для Німеччини це перша поразка в санному спорті з часів Ванкувера-2010. Найбільш неочікувана поразка, яка шокувала усіх.

ПОДІЯ ДНЯ – НОРВЕЗЬКИЙ ХЕТ-ТРИК В ЧОЛОВІЧОМУ СКІАТЛОНІ

Норвезьке тріо на церемонії нагородження за підсумками скіатлону / sportarena.com

ГОНКА ДНЯ – ЧОЛОВІЧИЙ БІАТЛОННИЙ СПРИНТ

Але там, де є сум, є й радість. Німеччина сенсаційно втратила золото в санному спорті, але досить несподівано здобула його в чоловічому біатлонному спринті. Арнд Пайффер провів чергову круту гонку, нагадавши, чому декілька сезонів тому саме він був лідером німецької збірної.

На подіумі чоловічого спринту без Фуркада та Бьо — вперше в сезоні / sportarena.com

Пайффер виявився найкращим серед найрівніших – від четвертого місця Арнда відділило всього 8 секунд. Але запам’ятається гонка не лише через золото Пайффера, а й через провал фаворитів. Йоханнес Тінгнес Бьо та Мартен Фуркад синхронно вибили три промахи на лежці, після чого зібратися вдалося лише французу: він закінчив спринт восьмим, а норвежець аж 31-м. Не такого старту очікували від біатлоністів, що упродовж сезону програли на двох лише одну гонку.

2018-05-26 09:22 :42