понеділок, 12 лютого, 2018, 22:50 Економіка
Між інтересами МВФ та Україною немає протиріч, – Іван Міклош
ZIK
ZIK

Ті країни, які також мали багато проблем, але які виконали програму МВФ, зараз розвиваються набагато краще, ніж Україна, яка кілька разів брала гроші, але не виконувала умов міжнародного кредитора.

Про це зауважив словацький політик, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

«Я вважаю, що немає протиріччя між інтересами МВФ та інтересами України як держави з погляду розвитку, модернізації та інтеграції країни.

Натомість є конфлікти між інтересами окремих людей, які захищають себе, позиціонуючи це як захист інтересів країни, і тим, що пропонує Міжнародний валютний фонд», – підкреслив Міклош.

Оскілки МВФ надав Україні гроші в кредит, то він хоче, щоб у майбутньому країна могла ці гроші повернулися. Проте зробити вона зможе тільки тоді, коли стане економічно успішною.

«У МФВ є величезний досвід щодо того, які інструменти працюють, а які – ні. І тому ті умови, на яких видавався кредит, і які підписала українська сторона, мають запрацювати», – вважає голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні.

Він пояснює, що ті країни, які також мали багато проблем, але які виконали програму Валютного фонду, зараз розвиваються набагато краще, ніж ті, які взяли кошти, але не виконали умов МВФ. І Україна є цьому яскравим прикладом.

«До Євромайдану Україна мала декілька траншів МВФ, але ніколи у повному обсязі не виконувала умови міжнародного кредитора. Це призвело до того, що зараз ВВП на душу населення в Україні в 4 рази менший, ніж у Польщі та Словаччині. А це ті країни, які ще 25-27 років тому були на одному рівні з Україною щодо показника ВВП», – констатував Іван Міклош.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 13:56 :23