понеділок, 12 лютого, 2018, 22:10 Економіка
Іван Міклош: До реформи більшість українських банків працювали, як «пральні машини»
ZIK
ZIK

Проблема виводу капіталу відбувається не через те, що Гонтарева якось не так провела реформи, а тому, що реформи не проводилися довгі роки перед цим.

Таку думку виловив словацький політик, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Словацький політик вважає, що Національний банк України є однією із найкращих реформаторських інституцій, а його колишня голова – Валерія Гонтарева, зробила дуже багато для реформи у банківській сфері.

«Проблема виводу капіталу відбувається не через те, що Гонтарева якось не так провела реформи, а тому, що реформи не проводилися довгі роки перед цим.

Натомість до проведення реформ більшість банків працювали, як «пральні машини» для крадіжки грошей платників податків. Наприклад, коли створили банк, потім прийняли гроші від людей, і після цього давали ці гроші нібито під кредит своїм або ж наближеним компаніям», – пояснив Іван Міклош.

Оскільки гроші не поверталися до вкладників, то компенсувати збитки мав Фонд гарантування вкладів. І саме ті банки, які крали публічні кошти, і були закриті. Безумовно, констатує експерт, суспільству це не сподобалося, адже реформи завжди пов’язані з непопулярними корками.

Також європолітик прокоментував фактичну відсутність в Україні голови Національного банку.

«Те, що Гонтарева уже протягом 8-ми місяці перебуває у відпустці, а Нацбанк працює без голови – важко зрозуміти.

Також я не розумію того, коли хтось хоче добровільно залишити свою посаду, але він не може цього зробити, адже за це не проголосував парламент. Я думаю, що така ситуація є не нормальною, як і відсутність голови НБУ», – прокоментував Іван Міклош.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 11:01 :03