Новини » Економіка 12 лютого, 2018, 13:01
Дітище «Газпрому» погрожує ЄС вимогами мільярдних компенсацій
Фото: nord-stream2.com
Фото: nord-stream2.com

Битва за «Північний потік-2» тільки починається. Росія вустами німецького менеджера погрожує Європейському Союзу, який має можливість блокувати будівництво нового газопроводу російського «Газпрому».

Про це повідомляє Money.

«Ми вклали 5 мільярдів євро. Якщо ЄС змінить правила на більш пізньому етапі не на нашу користь, виникнуть питання, наприклад, про компенсацію втрат», – заявив Маттіас Варніг, відповідальний за проект «Північний потік-2» в інтерв’ю тижневику «Wirtschaftswoche».

Він також додав, що не розуміє, як буде втілюватися в життя розширення газової директиви на газопроводи за межами внутрішнього ринку ЄС.

«Хто в цьому випадку візьме на себе заборгованість «Газпрому», вартістю мільярдів євро?», – запитує він.

Таким чином Варнінг відреагував на плани Європейської комісії, що за допомогою розширення газової директиви прагне обмежити вплив Росії, заблокувавши будівництво газопроводу «Північний потік-2». ЄК сподівається, що навіть якщо будівництво не вдасться повністю заблокувати, то принаймні воно буде відкладене і пристосоване до законодавства ЄС.

«Північний потік 2» – це друга гілка газопроводу через Балтійське море, що з’єднає Росію та Німеччину. Її будівництво має завершитися наприкінці 2019 року. Після цієї дати Росія має намір припинити постачання газу через трубопроводи, що проходить через Україну.

Консорціум, який фінансує інвестиції, включає німецькі Uniper і Wintershall, французьку Engie, австрійську OMV і британсько-голландський Royal Dutch Shell.

Нагадаємо, російський «Газпром» заявляє, що Європа скоро почне відчувати дефіцит газу і ціни на нафту підуть вгору, якщо європейські країни будуть намагатися покладатися на імпорт газу з США, а не на збільшення закупівель в Росії, щоб задовольнити зростаючий попит.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:08 :04