Новини » Події

Віце-адмірал Сергій Гайдук: Не можна говорити, що Крим здали без жодного пострілу

ZIK

Ще 24-24 березня 2014-го у Криму були кораблі та батальйон морських піхотинців, які чинили супротив і залишалися вірними присязі українському народу.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив віце-адмірал, колишній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук.

Гість програми, розповідаючи про події 2014 року, коли відбулася анексія Кримського півострова, зазначив, що ще 24-24 березня у Криму були кораблі та батальйон морських піхотинців, які чинили супротив, залишалися вірними присязі українському народу та чекали команди і рішень щодо подальших дій.

«Що стосується застосування зброї, є спроба, на мій погляд, зробити із питання застосування зброї, не розуміючи глибини цього процесу, якусь сенсацію… Що таке застосування зброї? Застосування зброї – це результат, наприклад, спланованої операції, спланованих бойових дій. Ми не повинні говорити про одинокого вартового, який знаходиться на посту. Тобто, якщо ми говоримо про Крим чи якусь ділянку Криму, ми повинні говорити про ту форму застосування угрупування, яке створилося, яке може виконати ту чи іншу задачу», – зазначив колишній командувач Військово-морськими силами України.

Гість програми розповів, що на великому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський» за період захисту корабля, відповідно до записів у вахтенних журналах, було використано 1600 гранат. На морському тральщику «Черкаси» було використано 130 гранат, певна кількість набоїв.

Колишній командувач Військово-Морськими силами України наголосив, що казати про те, що Крим здали без жодного пострілу, неправильно.

«Тим більше, що є ті нюанси та фактори, про які досі не знають. Я на суді деякі позиції свої оголосив, тому що в ході цілої низки зрад керівного складу командування Військово-Морськими силами, і зради стосувалися не лише особистостей, вони стосувалися і тих дій, які вони провели. Наприклад, були знищені документи бойового застосування угрупування, яке дислокувалось у Криму, була знищена апаратура управління військами. На той момент, коли я прийняв флот, а це було із 2-го по 7-ме тимчасово, а з 7-го березня було фактичне управління флотом. Ви розумієте, наскільки непросто керувати флотом з мобільного телефона. На той момент системи оповіщення немає, «Укртелекому» немає, який забезпечував по орендованих каналах зв’язок; документів бойового управління немає, урядового зв’язку немає; розставлені машини, які прослуховують кожну вказівку, яка дається. І в якісь моменти доводилося приймати ті рішення, які були на грані життя та здоров’я особового складу», – наголосив Сергій Гайдук.

Читайте також: Екс-командувач ВМС України: В Криму 27 лютого СБУ мала розпочати АТО

Loading...