Новини » Політика

Сергій Гайдук: В Криму була «критична маса», яка впливала на ухвалення рішень Березовським

ZIK

2014-го року в Криму була створена так звана «критична маса», яка впливала на прийняття рішень Березовським.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив віце-адмірал, колишній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук.

Екс-командувач ВМС України, розповідаючи про події 2014 року в Криму, зазначив, що на період призначення Дениса Березовського командувачем Військово-морських сил Збройних сил України в АР Крим склалася непроста ситуація.

«І у багатьох питаннях надмірна політизація керівного складу флоту призвела до того, що 20-го лютого командувача флоту Ільїна призначають начальником Генштабу. Замість нього залишається перший заступник Єлісєєв. А Березовський на той період був заступник командира з бойової підготовки. На жаль, Єлісєєв і Шакура написали рапорти на звільнення і небажання служити у лавах ЗСУ. І наскільки я пам’ятаю, 27 лютого Березовський тимчасово приймає обов’язки командувача ВМС України. Він призначається на посаду указом Президента. І я скажу відверто, що він почав приймати рішення, але були вони біполярні та асиметричні. Тобто, давав команду вийти в море, але потім казав повернутися назад», – розповів гість програми.

Разом з тим, колишній командувач Військово-морськими силами України зазначив, що очевидним було те, що на рішення Березовського був зовнішній вплив.

«Також можна констатувати той факт, що на той період в Криму, зокрема, з 26-го лютого був Ільїн – начальник Генштабу і в Київ він вже не повернувся. Також в Криму на той момент був вже колишній міністр оборони Лебедєв та радник міністра оборони Максимов. Тобто, можна говорити про те, що на той час в Криму була створена «критична маса», яка впливала на прийняття рішень Березовським. І появлення цієї «критичної маси» у штабі призвело до того, що він зачитав присягу на вірність АР Крим», – додав Сергій Гайдук.

Читайте також: Віце-адмірал Сергій Гайдук: Не можна говорити, що Крим здали без жодного пострілу

Loading...