Новини » Регіони 9 лютого, 2018, 9:17
На Рівненщині відкрили меморіал на місці бою УПА проти фашистських загарбників
На Рівненщині відкрили меморіал на місці бою УПА проти фашистських загарбників
На Рівненщині відкрили меморіал на місці бою УПА проти фашистських загарбників

У селищі Володимирець відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіалу на місці першого бою УПА проти фашистських загарбників.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

Битва відбулась рівно 75 років тому.

Вшанувати цю звитяжну сторінку історії зібралась місцева громада, науковці Українського інституту національної пам’яті, гості з сусідніх районів та областей.

Після урочистостей проведено брифінг «УПА – крізь призму часу», на якому обговорили події першого бою УПА, а також ділились баченнями і оцінками. Завершився захід фестивалем-оглядом повстанської пісні «Повстанський гомін», а також традиційним частуванням з польової кухні.

Довідка IA ZIK.

За свідченням істориків, у ніч з 7 на 8 лютого 1943 року у Володимирці відбувся перший наступальний бій відділу УПА під командуванням Григорія Перегійняка – «Коробки». Сотня атакувала містечко і визволила його жителів від окупантів. Цим боєм УПА відкрила антинацистський фронт.

Часопис «Вісті з фронту УПА» (ч. 1, 1943 рік) повідомляв: «7 лютого цього року відбувся наступ першої сотні УПА на м. Володимирець... Найкраще відзначився особистим прикладом одчайдушности командир сотні – «Довбешка-Коробка». Здобуто 20 крісів, 65 копців, амуніції й ін. Зі сторони ворога впало 7 людей, включно з командиром жандармерії. З нашої – 1 вбитий, 2 поранених».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 14:17 :53