Новини » Політика

Екс-командувач ВМС України: В Криму 27 лютого СБУ мала розпочати АТО

ZIK

Найкращим варіантом, щоб відреагувати на події в Криму 2014-го року було б проведення АТО ще 27 лютого, коли лише було захоплення адмінбудівлі АР Крим.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив віце-адмірал, колишній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук.

Ведуча програми запитала у колишнього керівника ВМС, що, на його думку у 2014 році могло врятувати Крим, аби він залишився у складі України. На що Сергій Гайдук відповів:

«Треба було оперативно відреагувати на цю ситуацію. І найкращим варіантом було б проведення АТО 27 лютого, коли лише було захоплення адмінбудівлі АР Крим», – зауважив Сергій Гайдук.

Більше того, як наголосив гість програми, що в України вже був подібний досвід у 90-х роках.

«Ми мали досвід 90-х років, коли була така ж ситуація. Але тоді були проведені політичні та антитерористичні дії і таким чином на той момент ми зберегли Крим у складі України», – заявив Сергій Гайдук.

Разом з тим, колишній керівник ВМС України зазначив, що прийняти відповідне рішення про початок АТО у Криму 2014 року могла СБУ.

«Є закон України про тероризм. Там чітко визначені суб’єкти антитерористичної діяльності. І головним є СБУ, на базі якої створюються як основний, так і територіальний антитерористичні центри, які і керують тим комплектом сил, що виділяється для участі в АТО», – наголосив Сергій Гайдук.

Тобто, як пояснила ведуча програми, що саме спецслужби України не спрацювали, відтак, не заподіяли анексії Криму.

«Скажімо, що так. Але воєнного стану в АР Криму не було. Це ускладнювало застосування ЗСУ, адже за межами військового містечка це вже було нелегітимне застосування і у певній мірі воно стримувало певну активність окремих командирів. Розумієте, в якийсь момент війна закінчиться і насупить відповідальність. І не завжди вона стає такою, яку очікує керівник, який приймає рішення. Так і з героя можна стати військовим злочинцем»,– підсумував Гайдук.

Читайте також: Віце-адмірал Гайдук: За планом «Новоросія», Україну мали відмежувати від моря 

Loading...