Новини » Події 9 лютого, 2018, 19:35
Екс-командувач ВМС: Підготовка до анексії Криму була дуже тривалою
ZIK
ZIK

Росія чітко розуміла, що, якщо Чорноморський флот вийде із Криму, це буде геополітична поразка Російської Федерації регіонального рівня.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив віце-адмірал, колишній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук.

Гість програми, розповідаючи про події 2014 року, коли відбулася анексія Кримського півострова, зазначив, що більшість частин, які дислокувалися у Криму, були або захоплені, або командири цих військових частин зрадили.

«Тим більше, що паралельно з цим, Російська Федерація унормувала і узаконила той референдум, який відбувся 16 березня, відповідними указами президента РФ, і які були легітимізовані Держдумою РФ. Тому на політичному рівні була прийнята і дана така команда на вивід особового складу і техніки з Автономної Республіки Крим», – розповів Сергій Гайдук.

На думку колишнього командувача Військово-морськими силами України, процес анексії Криму дуже тривалий, який має нормативно-правові фактори, етнічні, військові, політичні, геополітичні та інші фактори.

«Факторів дуже багато, але ви повинні зрозуміти, що водночас такі дії не відбуваються. Тобто, це був тривалий підготовчий процес до анексії Криму. Крим для Росії був важливий. Якщо згадати початок незалежності України, ще із самого початку … у 1992 році Верховна Рада Російської Федерації приймає закон про відміну постанови 1954 року, у 1993 році приймають постанову Верховної Ради Російської Федерації про «русский» статус міста-героя Севастополя, а договір про дружбу і співробітництво між Україною і Росією був підписаний лише 1997 року», – нагадав Сергій Гайдук.

Гість програми пояснив, що причиною було питання розподілу Чорноморського флоту колишнього Радянського Союзу.

«Тому що він був каменем спотикання між двома державами. І найголовніше, Російська Федерація чітко розуміла, що, якщо Чорноморський флот вийде із Севастополя, якщо він вийде із Криму, це буде геополітична поразка Російської Федерації регіонального рівня», – наголосив Сергій Гайдук.

Читайте також: Віце-адмірал Сергій Гайдук: Не можна говорити, що Крим здали без жодного пострілу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:41 :41