п'ятниця, 9 лютого, 2018, 13:59 Регіони
Автомобільний ринок Івано-Франківська: ретроспектива
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Ще на початку січня аналітики підрахували результати діяльності авторинку за минулий рік, щоб визначити перспективи та напрямки розвитку автомобільного бізнесу на найближчі 12 місяців. Експертам вже відомі марки та моделі, які обирали найчастіше, позитивна динаміка продажів легкових авто, зміни уподобань вітчизняних автомобілістів. А що діється у конкретних регіонах? Адже розуміння локальних тенденцій дає змогу більш точно сегментувати ринок торгівлі транспортними засобами та правильно визначити потребу місцевого споживача.

Експерти найбільшого в країні агрегатора оголошень про продаж авто Automoto.Ua проаналізували вектори руху на авторинку Івано-Франківська та співставили їх зі всеукраїнськими.

Отже, незважаючи на затяжну кризу, в Україні спостерігається збільщення продажів легкових автомобілів. Асоціація Укравтопром констатує підвищення активновсті покупців автомобілів на 26 відсотків у січні-листопаді 2017-го порівняно із аналогічним періодом минулого року. Подібний тренд був зафіксований і в Івано-Франківську, хоча й не в таких масштабах. За підрахунками спеціалістів AutoMoto, кількість збутих у цьому регіоні авто збільшилась на 6 відсотків. Та позитивна динаміка зберігається. Про це свідчать підсумки січня 2018 р., де продажі зросли на 4%, у порівнянні з першим місяцем попереднього року. А от фаворити автомобілістів, які купували авто в Івано-Франківську, змінились. Якщо говорити про початок 2017 року, тоді лідером продажів був седан бізнес класу Audi А6, а от у 2018 р. місце бестселера зайняв Renault Megane. До речі, цей «француз» увійшов до численних топів продажів в Україні за 2017 рік, опублікованих різними інтернет-виданнями. Очевидно, українці почали більше заощаджувати та обирають товари за принципом ціна-якість.

<nbsp;>

Деякі інтернет-джерела повідомляють, що в минулому році наші співвітчизники віддавали перевагу дизелям. Проте, в Івано-Франківську бензинові силові агрегати були більш популярними, як свідчить статистика від АвтоМото. На заваді не стало навіть підвищення ціни на цей вид палива. Хоча, швидше за все, такі автомобілі купували з перспективою подальшого встановлення ГБО. Адже на третьому місці автомобілі, що споживають газ/бензин. А от до електромобілів ставляться  в регіоні ще з насторогою. Незважаючи на стрімке зростання попиту на цей вид транспорту у світі та Україні, на авторинку Івано-Франківська вони продаються дуже повільними темпами. Та й частка оголошень про продаж таких авто у регіоні на сьогодні складає лише 0,2%.

Також, варто відзначити, що ринок Івано-Франківщини з найбільшим успіхом продавав седани. Такий факт йде врозріз із загальним трендом, згідно якого українці стали прихильниками кроссоверів/позашляховиків. ®

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 23:15 :52