четвер, 8 лютого, 2018, 15:01 Світ
Європарламент наполягає на скасуванні Туреччиною НС й звільненні активістів
Фото: ZIK/EPA/CEM TURKEL
Фото: ZIK/EPA/CEM TURKEL

Депутати Європейського парламенту засудили нещодавні арешти в Туреччині людей, які критикували військову операцію в Сирії.

Відповідну резолюцію схвалили у четвер, передає «Європейська правда».

«Європейські депутати засуджують нещодавні арешти журналістів, активістів, лікарів та пересічних громадян, які висловили своє заперечення проти військового втручання Туреччини в анклав Афрін в Сирії», – йдеться у резолюції.

Євродепутати також серйозно стурбовані гуманітарними наслідками турецької операції і закликають не продовжувати військову операцію.

У резолюції також міститься заклик до Туреччини скасувати надзвичайний стан, оголошений після спроби державного перевороту 16 липня 2016 року. В даний час, на думку євродепутатів, надзвичайний стан використовується для подальшого придушення законної та мирної опозиції.

З моменту його введення більше 160 засобів масової інформації були закриті, і громадянське суспільство Туреччини стикається з масовими репресіями.

Євродепутати закликали Анкару звільнити всіх активістів, в тому числі главу турецької філії Amnesty International Танера Кіліча.

«Кошти, призначені для Туреччини в рамках Інструменту допомоги для вступу до ЄС (IPA II), повинні бути надані за умови поліпшення ситуації у сфері дотримання прав людини, демократії та верховенства права», – підкреслили євродепутати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 16:09 :31