Новини » Політика

Онищенко поскаржився нардепові Купрію на роботу НАБУ

ZIK

Якість роботи Національного антикорупційного бюро України має вимірюватися вироками, і якщо судді не хочуть їх виносити або виносять неправомірні вироки, то НАБУ не має залишати ці справи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (позафракційний) Віталій Купрій.

Нагадаємо, сьогодні директор НАБУ Артем Ситник і керівник САП Назар Холодницький представили звіт про роботу антикорупційних органів за друге півріччя 2017-го. Так, протягом другої половини 2017-го працівники НАБУ відкрили 489 проваджень, вручили 149 повідомлень про підозру, висунули обвинувачення 173 особам, до суду скерували 107 справ, п’ята частина з яких завершилася обвинувальними вироками. Завдяки НАБУ державі відшкодували 253,3 млн грн.

Віталій Купрій вважає, що якість роботи НАБУ має вимірюватися вироками, і якщо судді не хочуть виносити вироки або виносять неправомірні вироки, то НАБУ не має залишати ці справи.

«Треба тоді відкривати кримінальні провадження на завідомо винесені неправосудні рішення, звертатися до Вищої ради правосуддя, притягувати цих суддів до відповідальності. Якщо це не робиться, то це, значить, комусь вигідно і це – «договірняк», – заявив Віталій Купрій.

Гість програми розповів, що до нього через адвоката звернувся депутат-втікач Олександр Онищенко і виклав момент фальсифікації справи НАБУ.

«Я тільки почав розбиратися із цією справою, але перші дані вказують на те, що одне із звинувачень зроблене за підробленим документом, а друге, що була фальсифікація під час призначення експертиз і відрахуванні завданої шкоди», – повідомив Віталій Купрій.

На думку обранця, якщо під час процесу відбуваються такі порушення, то це призведе до виправдальноговироку.

«Це означає, що справа того ж Розенблата, Полякова, та кого завгодно, – якщо їх ведуть неправильно, то докази визнаються недопустимими і злочинці уникають відповідальності», – заявив Віталій Купрій.

Ще один критерій для оцінки роботи антикорупційних органів, який запропонував народний депутат, – чи працюють в Україні корупційні схеми.

«Чи працюють у нас корупційні схеми, чи продовжують нас обкрадати? То я скажу – працюють, незважаючи на те, що арештовують майно корупціонера, йому виставляється підозра, він може відсторонюватися із посади. Приходить інший і продовжує працювати. «Укрзалізниця», брати Дубневичі… Вони там зробили затримання, там усе красиво показали. Потім – шур-мур, і все. Гройсман встановлює контроль за «Укрзалізницею», і більше там нікого не чіпають, і схеми продовжуються», – заявив Віталій Купрій.

Loading...